В архикатедральному соборі Святого Юра молитовно вшанували митрополита Андрея

2 листопада 2019

1 листопада 2019 року в архикатедральному соборі Святого Юра молитовно вшанували митрополита Андрея Шептицького, адже сьогодні минає 75-а річниця відходу Праведника до вічності. Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк у співслужінні єпископа-помічника преосвященного владики Володимира Груци та численного духовенства архиєпархії.

В архикатедральному соборі Святого Юра молитовно вшанували митрополита Андрея

«Сьогодні ми молитовно вшановуємо 75-у річницю відходу митрополита Андрея. Кожного дня, о 14:00 год. ми молимось тут у крипті, де похований митрополит, за онкохворих. Це водночас спільна молитва для працівників нашої Курії. Митрополит Андрей — це Мойсей нашого народу, бо нині живемо його пророчою спадщиною. Ходячи стежками землі, митрополит Андрей був своєрідним „електричним струмом“ для української молоді. Він зарядив сили побожності, у перемозі на тяжкій хресній дорозі України; вимагав праці у різних ділянках життя», — наголосив у святковій проповіді єпископ-помічник Львівської архиєпархії преосвященний владика Володимир Груца.

Після завершення Літургії архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк подякував всім за участь в урочистостях та запросив відвідати крипту, де похований митрополит Андрей.

Окрім того, впродовж цілого дня відбувалася експозиція особистих речей митрополита в архикатедральному соборі Святого Юра. Серед цінних речей можна побачити: горне сідалище з храму св. Юра, авторства Андрія Коверка 20-30-і роки ХХ ст., капелюх митрополита Андрея, його милиці, реліквію Шептицьких — дорожній набір предка митрополита — Лева Шептицького; пам’ятні світлини.

Ввечері ж цього дня, 1 листопада, численні вірні зібралися на площі святого Юра, аби засвітити свічку перед його пам’ятником та спільною молитвою закликати про його заступництво перед Богом.

Фото: Львівська архиєпархія УГКЦ
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»