У Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла відзначили 9-річчя відкриття

6 грудня 2020

Сьогодні, 6 грудня 2020 року, у Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла відзначили 9-річчя від дня відкриття. Архиєрейську Божественну Літургію очолив архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ високопреосвященний владика Ігор Возьняк у співслужінні із Куріальним єпископом Києво-Галицького Верховного Архиєпископа із титулярним осідком Зиґрісу преосвященним владикою Степаном Сусом та собором священників.

У Гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла відзначили 9-річчя відкриття

«Сьогодні День Збройних Сил України. Ми молимося у Гарнізонному храмі святих славних апостолів Петра і Павла нашого міста Львова. Цей храм ми отримали і благословили 6 грудня 2011 року. Був вівторок, гарний теплий день. Дякуючи міській владі, депутатам міста, військовим капеланам, тоді отцю Степанові Сусу, а тепер його преосвященству, командному складу Національної академії сухопутних військ храм вдалося відновити. Раніше тут зберігалося близько 3-х мільйонів книг», — наголосив архиєпископ і митрополит Ігор Возьняк.

До богослужіння долучилася чимала кількість військових, а також представники військового капеланства із-за кордону, студенство, волонтери. Взяв участь в урочистостях і заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Гарнізонний храм: духовна готовність до нових викликів

У своєму слові до присутніх преосвященний владика Степан закцентував, що Гарнізонний храм у Львові постав ще до війни, а отже ми були духовно готові до нових викликів:

«Хочу сказати, що це дуже приємно, що ми маємо Гарнізонний храм — місце молитви. Напевно, це справді великий Божий дар. Боже Провидіння керувало нами всіма свого часу, тому що тепер, коли ми дивимося на ті 9 років, які є позаду, ми розуміємо, що Бог подарував нам вчасно цей храм, ще перед війною, перед анексією Криму, ми були готові духовно до того, щоби боротися з викликами, які були перед нами. І справді, тут не одна військова душа відчула Бога, Божу присутність у своєму житті. І для нас як душпастирів, які хочуть робити добрі справи, це справді дуже приємно, що Бог нас так правильно і добре використовує для Його Царства, тут на землі».

Гарнізонний храм: місце молитви і довіри

До відкриття Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла 9 років тому доклали зусилля духовенство, військові та громадськість міста.

«Високопреосвященний Владико, хочемо щиро подякувати Вам сьогодні, що Ви очолили цю святкову Літургію. Спостерігаючи за нашим спілкуванням з Вами, ми чітко помітили, що у Вашому серці є окреме місце для захисників України. Завжди бачимо, як Ви з трепетом ставитеся до всіх військовослужбовців. Дякуємо, що постійно молитеся за нас як військових капеланів. Пригадую багатолітнього настоятеля цього храму, тепер владику Степана Суса у 2010 році, коли він вийшов від Вас із дорученням діяти на найвищому рівні, у всіх інстанціях, щоб ця святиня була відкрита. Цей документ, здається, нічого не означав, однак це був кредит довіри, він зберігається у нас у архіві, як щось дуже особливе. Дякуємо Богові, що Ваша мудрість у той час дозволила, аби ця святиня була відкрита», — зазначив настоятель Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тарас Михальчук.

Нагородження

Відзнаками до Дня Збройних Сил України від Міністерства оборони нагородили, зокрема нагрудним Знаком «Знак пошани» митрополита Львівського УГКЦ високопреосвященного владику Ігоря, а також настоятеля Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла о. Тараса Михальчука, Синкела у справах капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ о. Андрія Хомишина.

Відзнакою Міністерства оборони України, медаллю за сприяння Збройним Силам України о. Андрія Сіданича.

Почесною грамотою Міністерства оборони України нагородили владику Степана Суса. о. Володимира Адамчука, о. Юрія Балуха, о. Мирона Горбового, о. Всеволода Семененка. Подякою Міністерства оборони України відзначили о. Михайла Білецького.

Довідка

9 років тому, 6 грудня 2011 року, на честь 20-ї річниці Збройних Сил України тут відбулось урочисте його освячення. За час війни цей храм допоміг захисникам України на понад мільйон доларів США.

На той час це була перша в Україні гарнізонна церква. Її настоятелем став на той час отець Степан Сус. Після того, як минулого року він був призначений єпископом Курії Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви, його справу продовжив отець Тарас Михальчук, який й очолив Центр військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.

У Гарнізонному храмі відспівують і проводжають до місця поховання захисників України, полеглих у російсько-українській війні. Саме тут моляться за здоров’я наших воїнів та перемоги українського воїнства. Саме тут солдати, сержанти, курсанти, офіцери, працівники ЗС України й ветерани беруть шлюб, охрещують дітей, приймають інші церковні таїнства.

Цей храм вже давно став символом боротьби нашого народу за свою Незалежність! У ньому моляться, у ньому увірують, у ньому проводжають в останню путь найкращих синів і доньок. Окрім того, у ньому запроваджують та здійснюють багато культурних, соціальних й волонтерських проєктів.

Фактично з дня відкриття церкви тут відбуваються поетапні реставраційні роботи. Священнослужителі церкви сподіваються, що через рік, коли святкуватиметься 10-річчя храму, майстри завершать усі склепіння та інші реставраційні роботи.

Храм став візиткою України у всьому світі. Впродовж 9 років тут зустрічали делегації найвищого рівня з різних країн.

Фото: Оксана Бабенко
За матеріалами Оксани Бабенко, Юліани Лавриш для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова» та Релігійно-інформаційної служби України