«Пам’ятаймо, що для нас є приготоване місце в небі», — владика Володимир Груца

28 травня 2021

Будьмо свідомі, що маємо якусь місію на землі. Це не полягає, щоб ми з дня на день нарікали чому живемо в цьому світі. Пам’ятаймо, що для нас є приготоване місце в небі. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ преосвященний владика Володимир Груца в архикатедральному соборі Св. Юра під час роздумів над Божим Словом у п’ятницю, 28 травня 2021 року.

«Пам’ятаймо, що для нас є приготоване місце в небі», — владика Володимир Груца

Євангеліє від Йоана 38, 21–30.

21. Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли: — Я відходжу, і ви мене шукатимете, і в грісі вашім помрете. Куди я йду, ви не можете прийти.
22. Юдеї казали: — Чи не вб’є він, бува, себе самого, коли каже: куди я йду, ви не можете прийти?
23. Далі додав: — Ви — здолу, я — згори. Ви — з цього світу, я — не з цього світу. 24. Тому я сказав вам: помрете у гріхах ваших; бо коли не увіруєте, що я єсьм, помрете у ваших гріхах.25. Вони йому сказали: — Хто ти? Ісус відповів їм:26. — Я той, що говорив до вас спочатку. Багато маю я про вас сказати й осудити. Та той, хто послав мене, правдивий, і що я чув від нього, те у світі говорю.27. Вони не збагнули, що він їм про Отця говорив. 28. Тоді Ісус мовив до них: — Коли ви Сина чоловічого піднесете вгору, тоді взнаєте, що я єсьм і що від себе не чиню нічого, але як навчив мене Отець мій, говорю. 29. Той, хто послав мене — зо мною і не лишив мене самого, бо я завжди чиню те, що йому до вподоби.30. Коли він говорив так, численні увірували в нього.

«Євангельське слово Івана має надзвичайно глибоку богословію. Він продовжує нас дивувати глибиною своїх роздумів, бо в принципі ціле Святе Письмо представляє нам Бога такого, який шукає людину і йде за нею. Це історія Спасіння Бога з людиною. Бог перебуває в пошуку за людиною починаючи від Адама. Як знаємо, що Ісус згодом знайшов в аді», — коментуючи євангельський уривок, зазначив проповідник — владика Володимир Груца.

«Але що тут є головне? Чи обов’язково бути з Богом?» — запитує архиєрей і відповідає: «Людина є вільною і сама обирає бути чи не бути з Богом. Ісус дуже чітко каже, що хто відкидає Бога, той помирає у гріхах. Тобто це означає, що серце людини не може бути порожнім. Якщо втрачається контакт з Богом, тоді приходить безальтернатива. Приходить гріх і якийсь інший матеріальний „бог“, але це все є безперспективно».

«Ісус дає перспективу людині і каже, що він не від того світу. Що це означає? Хоч він народився у Вифлиємі, ходив людськими стежками, але постійно говорить про Отця, який є вірний Йому. Це означає, що Христос чується посланим Богом-Отцем на нашу землю», — пояснив єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами Львівської архиєпархії УГКЦ