«Коли ми не боїмося — вже починається вічність», — митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у соборі Святого Юра

28 травня 2022

28 травня 2022 року архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк у межах свого візиту до Львова відвідав архикатедральний собор Святого Юра (м. Львів, пл. Св. Юра, 5).

Звершуючи у співслужінні митрополита Львівського Ігоря Возьняка та єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ владики Володимира Груци Божественну Літургію, владика Борис зі словом проповіді звернувся до вірних, висловивши від імені українців з-за кордону вдячність і пошану українському народові за стійкість, віру і велику любов, проявлені в теперішні тяжкі часи. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Проповідник пригадав євангельські події, що їх поступово розкриває Євангеліє від Йоана, зокрема ті, що передують страстям Христа.»У тринадцятій главі Ісус каже: «Нема більшої любові, ніж та, коли хтось віддає життя за друзів своїх». Ця любов проявляється в Україні — і світ дивується і задумується».

Євангельське читання показує, як зростає напруга довкола Ісуса. Зокрема це стається і через релігійних лідерів, які хочуть каменувати Христа, ігноруючи Його чудесні діяння, спрямовані на допомогу, оздоровлення, підтримку людини. «Бо лідери, в тому числі і релігійні, закаменіли у своїх схемах, у своєму баченні, яке вони контролюють — і, зрештою, яким вони контролюють інших людей», — зауважив владика Борис.

«Ситуація настільки патова в цьому моральному порядку, що за неї Син Божий приносить життя». На подолання цього гріха Господь віддає найбільшу можливу жертву. «Але Син Божий пропонує людині вічність. Каже — нікого з вас, овець, які підете за Мною, Пастирем, — нікого не вдасться ніколи вирвати — ні від Мене, ні з рук Отця». Перспектива вічності відкривається через віру і стійкість любові, здатні подолати страх: «Коли ми не боїмося — вже починається вічність, бо ми в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися, маємо Христа за Пастиря, і ніхто, — які би не були сили лукавого чи лукавих людей, — не можуть скоротити тої вічності, яку Бог-Отець через Сина нам дає».

Владика наголосив, що саме такою вірою Україна свідчить світові. «Світ, який призабув, а то й перечеркнув вічність і живе — можна сказати, часто животіє — от в тих рукотворних людських рамках, які чи обмежують Бога, чи Його виключають». Нині все так, як було завжди — різниця полягає тому, що відбулися страсті, смерть і воскресення Христа — «і ми маємо тепер Боже запевнення про нашу свободу, нашу гідність, і про вічність, до якої Він нас кличе тут і назавжди».

По завершенні Літургії митрополит Львівський Ігор щиро подякував владиці Борису за спільну молитву, уділяючи благословення також усій порученій йому пастві. «Також дякуємо за солідарність його і за солідарність вірних, яких він провадить і яких Бог йому вручив», — підкреслив митрополит Ігор.