«Блаженні ті, хто творить мир, а не лише говорить про мир», — владика Діонісій Ляхович в громаді м. Остія

12 травня 2024

У неділю, 5 травня 2024 року, владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх в Італії, здійснив душпастирський візит до громади Римського деканату у м. Остія. У своїй проповіді під час Божественної Літургії архиєрей закликав вірних «силою любові та світлом віри долати хресний шлях до воскресіння України». З нагоди 40-річчя від дня народження о. Андрія Солецького, душпастиря громади та керівника Секретаріату Отця і Глави УГКЦ в Римі, владика Діонісій зачитав Грамоту від Блаженнішого Святослава.

Коментуючи євангельський уривок Неділі сліпородженого, владика Діонісій вказав на різні види сучасної сліпоти, зокрема «найгіршої, яка провокує війни та приносить смерть для цілих народів». Про це розповідає Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії.

«Найгірше, коли сліпими є ті, хто здобув владу і наче апокаліптична бестія лякає цілий світ ядерною загрозою. Україна є першою жертвою цієї сліпоти. Вона неначе уподібнюється до Агнця Божого, на котрого падають гріхи світу. У цьому стражданні ми єднаємось з Христом, якого б’ють, розпинають цвяхами ракет та дронів, про якого брешуть силою пропаганди, а всі стоять осторонь, покинувши його серед болю і страждань», — наголосив архиєрей.

«Лише силою любові та світлом віри український народ зможе подолати свій хресний шлях до воскресіння», — сказав владика Діонісій. «Серед беззаконня безбожної людини, котра хоче встановити новий світовий порядок зла, за словами апостола Павла можемо сказати: у тілі нашого народу ми продовжуємо страсті Христові, які ведуть нас до воскресіння. Ми не знаємо, коли воно станеться, але хто вміє любити, той воскресне», — запевнив у своїй проповіді архиєрей.

З нагоди уродин Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, вірні остійської громади молилися за його здоров’я, а владика Діонісій побажав Патріарху сили Святого Духа у важкі часи його архипастирського служіння.

Після Божественної Літургії діти громади та парафіяни привітали владику Діонісія, а о. Андрій подякував йому за душпастирський візит та турботу про розвиток остійської громади.

На прохання Блаженнішого Святослава владика Діонісій вручив о. Андрію Солецькому патріаршу грамоту з нагоди 40-річчя від дня його народження. «Високо цінуємо Ваше багатогранне жертовне служіння в Римі, яке принесло чимало плодів, особливо в час жорстокої загарбницької війни, яку веде росія в нашій рідній Україні. Складаємо Вам подяку за поширення позиції нашої Церкви не лише в Апостольській Столиці, а й ширшому контексті — серед міжнародної громадськості», — мовиться у патріаршій грамоті Глави УГКЦ.

Додамо, що громада м. Остія належить до парафії катедрального храму Жировицької Богородиці і Свв. мчч. Сергія і Вакха Апостольського Екзархату у Римі. Більше року громада молиться в новому храмі, котрий знаходиться в центрі м. Остія на вулиці Aldobrandini, 37.