Проповіді та промови
«Боже, клич нас і ми підемо за Тобою!» Проповідь Блаженнішого Святослава у другу неділю після Зіслання Святого Духа
Війна є запереченням Божого задуму і Божої мудрості. Війна — це найбільший злочин проти Бога. Війна — це найбільше безумство, найбільша дурість, яку людина може здійснити. Ми відчуваємо, що ворогами України є ті, що не дають їй здійснити її святе покликання. Саме тому їх безумні задуми, які повстають проти Божого задуму і покликання щодо нашого народу, приречені на ганебну невдачу… Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 26 червня 2022 року, у Другу неділю по Зісланні Святого Духа, під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві.
27 червня Українська Греко-Католицька Церква вшановує пам’ять новомучеників. Історії святості
27 червня Українська Греко-Католицька Церква вшанує своїх ісповідників віри та мучеників, яких беатифікував під час візиту до Львова св. папа Іван Павло ІІ.
«Господь дарує себе у Таїнстві Євхаристії»: проповідь у свято Пресвятої Євхаристії і в день освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в Обухові
Господь дарує себе, своє Тіло і свою Кров для того, щоб ми жили, і то жили життям вічним і щоб людина всіх часів і народів могла мати доступ до найбільшого Божого дару. Тому Він каже: «Якщо не споживатимете Тіло Чоловічого Сина й не питимете Його Кров, не матимете життя в собі» (Ів. 6, 53). Такими словами звернувся до вірних Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у четвер, 23 червня 2022 року, у свято Торжественного поклоніння Пречистим Тайнам Тіла і Крови ГНІХ та освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці в м. Обухові.
Владика Борис Ґудзяк: «У часи, коли бояться майже всього, Артемій Димид не боявся»
У Донецькій області 18 червня 2022 року під мінометним обстрілом загинув відомий активіст, герой АТО, пластун і учасник Революції Гідності Артемій Демид. Він був сином першого ректора УКУ Михайла Димида та художниці Іванки Димид, правнуком історика Івана Крип’якевича. Зі словами співчуття та розради звернувся також архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.
«Стати святими у Святому Дусі»: проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Всіх святих
Бути святим означає ділитися всім тим, що ми маємо, навіть своєю досконалістю, і бути готовим послужити одне одному в ім’я Божої любові, не шукаючи іншої компенсації, іншої честі, іншої заплати, як тільки тієї вічної нагороди, яку Господь Бог усім нам підготував. Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Неділю Всіх святих, 19 червня 2022 року.
«Саме людська душа є тим «місцем», яким людині є дано відчути Бога», — с. Севастіяна Карвацька до медичних працівників
Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я з нагоди Дня медика, який в Україні відзначається 19 червня, звертається до медичних працівників.
«Навчитися співдіяти зі Святим Духом»: проповідь Блаженнішого Святослава у свято Святого Духа і Пресвятої Тройці
Місія і проповідь Церкви — це постійна П’ятдесятниця, бо особливість християнських благовісників істини і проповідників Святого Євангелія полягає в тому, що вони носять у собі того Бога, якого проповідують. Вони говорять не про того, кого не знають. Не тільки розказують новини про Бога, а дають можливість досвідчити силу благодаті Святого Духа. Будучи самі носіями Святого Духа, ідуть у світ, щоб інших людей сповнити животворним Духом, який наповнює їхні серця. Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у понеділок після Зіслання Святого Духа, 13 червня 2022 року.
«Дух Святий дає нам силу з висот»: проповідь Блаженнішого Святослава у свято Зіслання Святого Духа
Нехай Дух Святий зробить усіх нас духоносними учнями нашого Спасителя. Нехай зійде в наше серце, напише в ньому свій Божий закон істини життя, розтопить нашу закам’янілість. Нехай буде оживленим, освяченим кожне місце, де ми перебуватимемо. Нехай відроджується все, чого ми торкатимемося нашими думками, мріями, руками та ділами. Нехай Дух Святий зійде сьогодні на Україну, утре наші сльози і обновить лице української землі. Такими словами звернувся до вірних Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у празник Зіслання Святого Духа, 12 червня 2022 року.
«Святий Дух не є Божим даром, але Богом, який стається даром для нас», — владика Тарас Сеньків
«Без Святого Духа ми можемо сказати: «Ісус є Господь», і навіть це відкрито визнавати, але ми не зможемо підкорити Христу все своє життя. Тільки Святий Дух може змінити наші зачерствілі егоїзмом серця і дати нам серце з плоті, яке здатне жити для Христа. Святий Дух не є Божим даром, але Богом, який стається даром для нас». Такими словами звернувся до вірних у день П’ятидесятниці владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський.
«Молитва християнина — середник його освячення», — владика Ярослав Приріз
У Неділю по Вознесінні Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, 5 червня 2022 року, єпарх Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз пропонує усім нам застановитися над тим, у чому полягає важливість молитви. У чому її сенс? Як вона має виглядати? За його словами, свято Святих отців І Вселенського собору у Нікеї може допомогти віднайти відповіді на ці запитання.
«Вознесіння відкриває продовження всього послання, яке Ісус розпочав під час свого земного життя», — владика Тарас Сеньків
«Господь привів до нас тих, хто тікає від війни. І сьогодні не треба шукати нагоди звіщати Христа, треба просто про Нього говорити і про Нього свідчити. Маніфестувати у щоденному житті свою віру. Звіщати Христа мовою Євангелія миру, якою ми щодня розмовляємо — українською. Бо сьогодні маємо між собою тих, хто розмовляє мовою, якою ворог звіщає своє «євангеліє війни»». Цими словами владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський, закликав усіх вірних своєї єпархії та усієї Української Греко-Католицької Церкви розпочати цьогорічну Декаду місійності, яка триває від празника Вознесіння Господнього до празника Зшестя Святого Духа.
Владика Ярослав Приріз: запросити Бога до свого серця, щоб бути людиною вознесіння
«Таким чином, сенс усього людського життя на землі — це прагнути неба, щоб Бог був у моїй душі, бо де Бог, там і є небо. Це сенс життя, це сенс відносин, щоб Бог був творцем неба у моїй душі. Для цього потрібно кожному з нас запросити Бога до свого серця, щоб бути людиною вознесіння. Небо потребує постійного оновлення, постійного поступу, досконалості. Лише в Бозі можемо реалізувати справжню людськість». Такими словами проповіді звернувся до вірних владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, у празник Вознесіння Господнього.