Заява ВРЦіРО щодо псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України

24 вересня

Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій виступила із заявою щодо псевдореферендумів, які цими днями проводяться на тимчасово окупованих територіях України.

«Кожне життя, яке приходить у світ, є гімном безмежній Божественної любові», — владика Тарас Сеньків

24 вересня

«Народження Діви Марії є «прелюдією» до народження Ісуса і тому є фундаментальним кроком в історії спасіння, яке досягає кульмінації у Втіленні. Тому, в нашій життєвій прощі цей празник щораз подібний до світанку, який сповіщає про прихід сонячного світла». Такими словами під час проповіді у світлий празник Різдва Пресвятої Богородиці звернувся до вірних владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський.

Заява ВРЦіРО та Уповноваженого ВР з прав людини щодо військовополонених

24 вересня

23 вересня Всеукраїнська Рада церков і Релігійних організацій спільно з Уповноваженим Верховної ради України з прав людини видали заяву за результатами зустрічі, що відбулася 20 вересня.

«Будувати майбутнє разом із мігрантами та біженцями»: послання Папи Франциска на 108-й Всесвітній день мігранта і біженця

24 вересня

У четвер, 12 травня 2022 року, у Ватикані представлено послання Папи Франциска на 108-й Всесвітній день мігранта та біженця, який відзначатиметься 25 вересня на тему: «Будувати майбутнє разом з мігрантами та біженцями».

«Свято народження нашої надії»: проповідь Блаженнішого Святослава у свято Різдва Пресвятої Богородиці

23 вересня

Cвяткуючи це свято, прибігаймо до Діви Марії, яка стерла голову предвічному змієві, що спокусив наших прародичів у раю, яка перемогла смерть і яка була вільною від гріха від самого зачаття в неплідному лоні праведної Анни. Народження Богородиці із завмерлого лона Анни є пророцтвом Воскресіння Христового, Його виходу у прославленому тілі із запечатаного гробу, у тому тілі, яке дала Йому Марія. Такими словами звернувся до вірних під час проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в м. Києві 21 вересня 2022 року, у празник Різдва Пресвятої Богородиці Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Не забуваймо, що ми діти Марії», — митрополит Ігор Возьняк

22 вересня

21 вересня 2022 року, у празник Різдва Пресвятої Богородиці, у смт. Рудно (Львівська область) архиєпископ і митрополит Ігор Возьняк очолив Архиєрейську Божественну Літургію та Чин посвячення нової святині.

«Я завжди шукав спосіб, як перевернути цей світ»: історія покликання о. Максима Рябухи

21 вересня

19 вересня 2022 року Апостольська столиця оприлюднила повідомлення про те, що Святіший Отець Папа Франциск потвердив рішення Синоду Єпископів Українського Греко-Католицької Церкви про призначення о. Максима Рябухи, СДБ, єпископом-помічником Донецького екзархату УГКЦ. Представляємо Вашій увазі незвичайну історію його покликання до монашого та священничого життя, яку він розповів у студії католицького суспільно-релігійного інтернет-часопису «Credo».

Кардинал Курт Кох про екуменічні виклики в Європі

20 вересня

Доповідь кардинала Курта Коха на тему «Екуменічні виклики в Європі. Чверть століття після Другої Європейської Екуменічної Асамблеї», виголошена 10 червня 2022 року в аудиторії Старого Єзуїтського Університету в Граці з нагоди 25-річчя Другої Європейської Екуменічної Асамблеї в Граці 1997 року.

«Я б хотів завести із собою до Франції біль, але також силу і енергію України»: слово архиєпископа Еріка де Мулен-Бофора

20 вересня

У своєму слові, виголошеному 18 вересня 2022 року в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії наприкінці Літургії, Голова Конференції єпископів Франції архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор розповів про мету свого візиту в Україну, запевнив український народ у підтримці французьких католиків і висловив захоплення Блаженнішому Святославу з приводу його щоденних воєнних звернень, які «формують духовність воєнного часу».

«Притчею про весільний бенкет Ісус розкриває значення покликання та сенс життя людини», — владика Тарас Сеньків

20 вересня

18 вересня 2022 року, владика Тарас, єпарх Стрийський відвідав с. Любша Журавнівського деканату, де з нагоди 130-ліття храму святого Симеона Стовпника очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Єпископу співслужили парох о. Йосиф Яремчук та запрошені священнослужителі.

«Марія встала та пішла швидко». Папа на Світовий день молоді 2022–2023

18 вересня

У Ватикані оприлюднено послання Папи Франциска на ХХХVII Світовий день молоді 2022, який на місцевому рівні відзначатиметься в Неділю Христа Царя, 20 листопада 2022 року, а на міжнародному — в Лісабоні 1–6 серпня 2023 року на тему: «Марія встала та пішла швидко» (Лк 1,39).

«Ми стоїмо під хрестом історичної долі нашого українського народу», — владика Богдан Дзюрах під час молитви за Україну

17 вересня

14 вересня 2022 року з ініціативи Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), у день празника Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього за григоріанським календарем, по всій Європі католики молилися за мир в Україні. Цього дня апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах у каплиці Блж. свщмч. Петра Вергуна очолив молитву за Україну.