#НазустрічРіздву: День 32. Божа присутність перемінює страх і тривогу на радість і надію

30 грудня

#НазустрічРіздву — це авторський духовний медіапроєкт владики Богдана Дзюраха, апостольського екзарха для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії. У ньому єпископ прагне спільно із усіма людьми доброї волі благодатно та ефективно переживати кожен день Різдвяного посту на шляху до світлого празника Воплочення Божого Сина. Тому з усіма своїми фізичними та духовними силами вирушаймо у спільну мандрівку віри із владикою Богданом!

#Ісповідники віри. Покликання матері Моніки-Марії Теодорович-Полянської

30 грудня

Моніці Полянській було лише 23 роки, коли перед нею постав неймовірно складний вибір: зостатись із трилітньою донечкою, яку палко любила усім серцем, чи — відгукнутись на поклик Ісуса, присвятитись Йому всеціло і стати черницею. Загадала собі: якщо вдосвіта, коли від’їжджатиме до монастиря і цілуватиме, прощаючись, свою Янусю і та прокинеться — залишиться з нею. Дівчинка спала міцно. Відпускала матусю, дозволяючи їй здійснити своє покликання. Цими днями молитовно відзначаємо 70-ту річницю її відходу до вічності.

«Кожен, хто потребує нашої помочі, є тим голосом, котрим кличе нас Господь», — владика Василь Івасюк

30 грудня

26 грудня 2021 року владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію святого Архистратига Михаїла с. Палагичі, Тлумацького протопресвітеріату, де здійснив освячення відреставрованого престолу. Під час своєї проповіді архиєрей застановився над значенням літургійного спомину Святих Праотців та Різдвяного посту у приготування до світлого празнику приходу Божого Сина.

#НазустрічРіздву: День 31. Світло Христове просвіщає всіх

29 грудня

«Не шукати виправдань, а йти на гостину, яку для нас готує сам Бог», — владика Тарас Сеньків

29 грудня

Чи віримо ми у Божу щедрість та безкорисливість? Проповідь владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, у 27-му Неділю по Зісланні Святого Духа, Неділю Праотців, 26 грудня 2021 року, виголошена в часі Архиєрейської Божественної Літургії у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию саме про це.

#НазустрічРіздву: День 30. Бог віддає перевагу останнім

29 грудня

«Нашими праотцями є передовсім наші предки, які нащодень давали свідоцтво віри», — владика Володимир Ющак

28 грудня

У Неділю Святих Праотців, що у літургійному календарі передує празнику Христового Рождества, 26 грудня 2021 року, владика Володимир Ющак пояснив вірним, ким є Святі Праотці та наші праотці у вірі.

«Внутрішня відповідь на Боже запрошення»: проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Праотців

28 грудня

Відповідь людини на Боже запрошення є моментом істини для кожного з нас. Готуючись до Різдва, нехай Господь Бог буде в нас на першому місці. Бо справді «щасливий той, хто їстиме хліб у Царстві Божім!» (Лк. 14, 15). Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Неділю Праотців, 26 грудня 2021 року.

#НазустрічРіздву: День 29. Пастирі вчать нас близькості до Бога

27 грудня

#НазустрічРіздву: День 28. Звідки взялися у вертепі віл і ослятко?

Різдвяне послання «Urbi et Orbi» 2021 Папи Франциска

26 грудня

З нагоди урочистості Христового Різдва Папа Франциск виголосив з лоджії ватиканської базиліки Святого Петра наступне послання «Urbi et Orbi».

Митрополії — шлях до побудови патріархату УГКЦ

26 грудня

У кінці 2021 року три митрополії УГКЦ — Львівська, Івано-Франківська та Тернопільсько-Зборівська, відзначають 10-ліття від свого утворення. Що позначають ці десять років, чим загалом є митрополії для Церкви як інституції — у програмі «Відкрита Церква» говорили диякон Київської архиєпархії УГКЦ о. Даниїл Галадза та історик і релігієзнавець Інституту історії церкви УКУ Анатолій Бабинський.