#Ісповідники віри. Покликання матері Моніки-Марії Теодорович-Полянської

30 грудня

Моніці Полянській було лише 23 роки, коли перед нею постав неймовірно складний вибір: зостатись із трилітньою донечкою, яку палко любила усім серцем, чи — відгукнутись на поклик Ісуса, присвятитись Йому всеціло і стати черницею. Загадала собі: якщо вдосвіта, коли від’їжджатиме до монастиря і цілуватиме, прощаючись, свою Янусю і та прокинеться — залишиться з нею. Дівчинка спала міцно. Відпускала матусю, дозволяючи їй здійснити своє покликання. Цими днями молитовно відзначаємо 70-ту річницю її відходу до вічності.

«Кожен, хто потребує нашої помочі, є тим голосом, котрим кличе нас Господь», — владика Василь Івасюк

30 грудня

26 грудня 2021 року владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, відвідав парафію святого Архистратига Михаїла с. Палагичі, Тлумацького протопресвітеріату, де здійснив освячення відреставрованого престолу. Під час своєї проповіді архиєрей застановився над значенням літургійного спомину Святих Праотців та Різдвяного посту у приготування до світлого празнику приходу Божого Сина.

«Не шукати виправдань, а йти на гостину, яку для нас готує сам Бог», — владика Тарас Сеньків

29 грудня

Чи віримо ми у Божу щедрість та безкорисливість? Проповідь владики Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, у 27-му Неділю по Зісланні Святого Духа, Неділю Праотців, 26 грудня 2021 року, виголошена в часі Архиєрейської Божественної Літургії у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию саме про це.

«Нашими праотцями є передовсім наші предки, які нащодень давали свідоцтво віри», — владика Володимир Ющак

28 грудня

У Неділю Святих Праотців, що у літургійному календарі передує празнику Христового Рождества, 26 грудня 2021 року, владика Володимир Ющак пояснив вірним, ким є Святі Праотці та наші праотці у вірі.

«Внутрішня відповідь на Боже запрошення»: проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Праотців

28 грудня

Відповідь людини на Боже запрошення є моментом істини для кожного з нас. Готуючись до Різдва, нехай Господь Бог буде в нас на першому місці. Бо справді «щасливий той, хто їстиме хліб у Царстві Божім!» (Лк. 14, 15). Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Неділю Праотців, 26 грудня 2021 року.

Різдвяне послання «Urbi et Orbi» 2021 Папи Франциска

26 грудня

З нагоди урочистості Христового Різдва Папа Франциск виголосив з лоджії ватиканської базиліки Святого Петра наступне послання «Urbi et Orbi».

Митрополії — шлях до побудови патріархату УГКЦ

26 грудня

У кінці 2021 року три митрополії УГКЦ — Львівська, Івано-Франківська та Тернопільсько-Зборівська, відзначають 10-ліття від свого утворення. Що позначають ці десять років, чим загалом є митрополії для Церкви як інституції — у програмі «Відкрита Церква» говорили диякон Київської архиєпархії УГКЦ о. Даниїл Галадза та історик і релігієзнавець Інституту історії церкви УКУ Анатолій Бабинський.

Послання Святішого Отця Франциска з нагоди 55-го Всесвітного дня миру

26 грудня

Всесвітній день миру відзначається щороку 1 січня. З цієї нагоди Святіший Отець Франциск звернувся до світу зі спеціальним посланням. Публікуємо його український переклад.

Навчімося приймати виклик Різдва. Різдвяна проповідь Папи

25 грудня

Ввечері, 24 грудня 2021 року, Папа Франциск очолив Нічну Святу Месу Різдва в базиліці Святого Петра у Ватикані, під час якої виголосив наступну проповідь.

«Ісус рождається в яслах смиренного серця, наповненого любов’ю»: Різдвяне послання владик УГКЦ у Канаді

24 грудня

Українські католицькі єпископи у Канаді прагнуть привітати кожну людину із світлим празником Рождества Христового. «Цього Різдва нехай наше святкування Різдва нашого Господа приведе нас до зустрічі з Ним у всіх наших стосунках — з членами нашої родини-сім’ї, у наших громадах, на наших робочих місцях, у наших домівках. Нехай наші серця будуть тією печерою, де Пресвята Родина знаходить свою домівку, де присутні Ісус, Марія та Йосиф», — йдеться у Посланні.

Проповідь Блаженнішого Святослава у свято Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною

24 грудня

У постаті Діви Марії людство отримує світильник надії на те, що святе Боже життя людини є можливим, що світильник, який був згас внаслідок первородного гріха і чекав упродовж усієї історії Старого Заповіту на момент свого запалення, врешті отримує Боже світло. Про це мовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час відзначення 10-ої річниці Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ у празник Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною, 22 грудня 2021 року.

Звернення ВРЦіРО на захист сім’ї від домашнього насильства

23 грудня

Ми хочемо зробити усе для того, щоб наші сім’ї, наші церковні спільноти були оазисами любові. А любов буде найкращим запобіганням для поширення насильства у сучасному світі. Йдеться у Зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.