Владики УГКЦ супроводжуватимуть українську молодь на Світових днях молоді у Лісабоні (Португалія)

22 липня 2023

Світові дні молоді (СДМ) цьогоріч відбудуться у столиці Португалії — Лісабоні з 1 по 6 серпня 2023 року. Насичена тижнева програма передбачає щоденні події та зустрічі.

З України, за словами Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, до Лісабона на Світові дні молоді хотіли б поїхати тисячі молодих людей, але війна не пускає. «Поїдуть наші бойові дівчата. Вони потрясуть Європою і світом та скажуть правду про війну в Україні», — переконаний Глава УГКЦ.

Українська програма СДМ 2023 у Лісабоні розпочнеться 1 серпня 2023 року з прощі до Фатіми. Там о 10:00 за місцевим часом відбудеться Акафіст до Пресвятої Богородиці, яку очолить владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, а проповідь виголосить владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату. Цікаво, що владика Максим приїде до Лісабону із молоддю Донецького екзархату, щоб засвідчити перед усім світом жахливість війни та стати голосом правди про неї.

Відтак о 19:00 патріарх Лісабона очолить Літургію відкриття Світових днів молоді 2023 року.

Участь у СДМ у Лісабоні братимуть й інші єпископи УГКЦ. Зокрема, щодня відбуватиметься Божественна Літургія та катехизи, які виголосять владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, та владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії. Катехизу для молоді виголосить також єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні владика Олександр Язловецький.

У суботу, 5 серпня, у Лісабоні відбудеться Божественна Літургія за мир в Україні, яку очолить владика Гліб Лончина, Апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого. Відтак проповідь виголосить владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Італії.

Кульмінаційним моментом програми СДМ є зустріч молоді зі Святішим Отцем Франциском, який у п’ятницю, 4 серпня, о 18:00 очолить Хресну Дорогу, а у неділю, 6 серпня, о 9:00 — Божественну Літургію.

Окрім цього, українська молодь матиме можливість відвідати екскурсії Лісабоном, чування молоді на «Полі благодаті», фестиваль молоді, а також взяти участь у духовно-мистецьких програмах.

Детальна інформація про Світовий день молоді 2023 у Лісабоні — на офіційному сайті www.lisboa2023.org.

Довідка

Світові дні молоді (СДМ) — це зустріч молоді з усього світу. Це час спілкування, ділення досвідом, культурою, час спільної молитви всієї молоді разом із Понтифіком.

Започаткування Світових днів молоді належить св. папі Івану Павлу II.

15 квітня 1984 року, у Квітну неділю, відбулася зустріч молоді у Римі на площі Святого Петра з нагоди відзначення Року Відкуплення. Тоді папа Іван Павло ІІ передав молоді чотириметровий Паломницький хрест з дерева, щоб ті возили його по всьому світу. Він став головним символом Світових днів молоді. Цей хрест і дотепер подорожує по різних країнах світу, особливо по містах і селах країни, де проводитимуться чергові Світові дні молоді.

Через рік, у Квітну неділю, 31 березня 1985 року, знову було проведено зустріч молоді з нагоди Міжнародного року молоді. Святіший Отець пише Апостольський лист до молоді всього світу, а також оголошує створення Світових днів молоді. Це стає початком паломництва молоді по всій землі. До Риму прибуває 350 тис. молодих людей з усього світу.

Відтоді Світові дні молоді проводяться кожні два-три роки. Крім них, в усіх країнах світу, єпархіальні Дні молоді, як започаткував святий папа Іван Павло ІІ, відзначаються кожного року у Квітну неділю. Згідно зі звичаєм, молодь, яка приїжджає на це зібрання, протягом кількох днів (тижнів) має відповідне підготування — катехизацію у різних парафіях країни, в яких проходять Світові дні молоді.