Владика Йосафат Мощич на початку Декади місійності: «Прошу всю спільноту нашої Церкви пуститися в дорогу очікування Святого Духа»

10 червня 2021

Від Вознесіння до Зіслання Святого Духа у ваших парафіях разом з нашим «Живим телебаченням» вирушаймо у дорогу очікування Духа Святого, який у день П’ятидесятниці зійде і оновить найбільший дар любові, віри і надії до Господа, з яким ми назавжди зв’язали своє життя. Про це попросив єпарх Чернівецький, голова Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ владика Йосафат Мощич у своїх роздумах на початку Декади місійності, яку цього року провадитимуть сім’ї.

«У день свого Вознесіння Ісус Христос благословив своїх учнів і апостолів і наказав їм іти по всьому світу і зробити учнями усі народи, хрестячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа», — зазначив архиєрей, підкресливши, що завдання зробити учнями і ученицями Ісуса Христа є викликом для кожного охрещеного і практикуючого християнина.

У вступному слові голова Ради у справах євангелізації запросив усю спільноту Української Греко-Католицької Церкви розпочати Декаду місійності.

«Впродовж десяти днів запрошую стежити за нашими трансляціями, де ми будемо спільно вимолювати у Господа дарів і плодів, харизм, які потрібні нам, як християнам; як Церкві; як спільноті; як парафії. Щоб ми були оновлені, щоб отримали ласку і благодать, енергію Духа Святого. Щоби вміли відчитувати знаки часу, читати Божу волю особисто щодо нас у наших завданнях, до яких нас кличе Господь», — сказав владика Йосафат.

За його словами, дуже важливо єднатися у спільній молитві, щоб і цього року Дух Святий у житті кожної людини відновив найбільший дар любові, віри і надії до народу Божого, до Господа, з Яким назавжди зв’язали своє життя. «Бо ми належимо Господу і є куплені дорогою ціною. Він за нас віддав своє життя. Щоб ми дійсно були носіями світла. Сіллю і цими дріжджами чи закваскою для світу, який ще не пізнав Бога», — переконаний єпископ.

«Прошу усю спільноту нашої Церкви перебувати впродовж десяти днів у тривалій молитві. У цьому нехай нас супроводжує Пресвята Богородиця, яка перебувала з апостолами і мала досвід сходження Духа Святого. Пресвята Богородице, спаси нас!» — додав на завершення владика Йосафат.

Пригадуємо, що Декада місійності — це десятиденне підготування до святкування П’ятдесятниці, переосмислення великого дару Святого Духа та Церкви. Цього року, з огляду на те, що 2021 рік є Роком родини, Декада місійності УГКЦ привертатиме увагу молільників до сімейних цінностей. Рада євангелізації при Главі УГКЦ запросила до проведення Декади активні сім’ї, серед яких і священничі, з України та з-за кордону.

Ознайомитись зі списком провідників і темами на щодень можна тут.

Ознайомитися із матеріалами для проведення Декади місійності можна тут.

На загальноцерковному рівні Декаду місійності 2021 транслюватиме «Живе телебачення» щодня о 8:00.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ