Владика Йосафат Мощич

Єпарх Чернівецький, Голова Ради з питань Євангелізації при Главі УГКЦ, Член Постійного Синоду УГКЦ

26 вересня 1999 року із рук преосвященного владики Софрона Мудрого, єпарха Івано-Франківського.

3 серпня 2014 року в Марійському духовному центрі в с. Крилосі (Галицький район, Івано-Франківська область).

Інтронізація

18 листопада 2017 року в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Чернівцях.

Дитинство та освіта

Народився 16 вересня 1976 року в смт. Старий Розділ (Миколаївський район, Львівська область). Впродовж 1982-1993 років навчався в Роздільській середній школі. З 1994 по 1999 рік навчався в Івано-Франківській духовній семінарії. Про зародження свого покликання владика Йосафат свідчить так: «Вже в 7 класі я подумав про те, щоб бути священиком. Мені це подобалося, я прислуговував у церкві, придивлявся до всього. Пішов потім на катехитичні курси. Не знаю, це покликання, мабуть. Не знаю як логічно пояснити. Це як любов. Відчуваєш і все. А потім – це свобода. Бо я сам вибрав священство. Це свобода і дар покликання. Так окреслю свій намір. Якось в період своїх людських сумнівів відкрив Святе письмо: “Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити”. Ось. І стало все ясно і зрозуміло мені». Натомість, про навчання у семінарії владика згадує із особливою теплотою: «Вчився в Івано-Франківській духовній семінарії, курси були переповнені, нас було багато. Гуртожитка на той час не було для всіх, то нам з десятьма хлопцями прийшлося жити на Майзлях при монастирі. Грошей від нас ігумен не приймав, але ми мали працювати біля монастиря. Встигали вчитися, здавати іспити, працювати, служити служби Божі. Всього було багато, але над усім був дух дружби. За час навчання я знайшов багато друзів, з якими ми спілкуємося і до тепер. Отець Йосиф Данилович якось будить нас і каже: “Хлопці, треба цеглу грузити, вставайте”. А ми такі – та в нас екзамен завтра! “Нічого, все встигнете!” І ми працювали, і все встигали. Так пізнавався дух Божої підтримки».

25 квітня 1998 року вступив на новіціят до Місійного Згромадження Св. Ап. Андрія, обравши чернече ім’я Йосафат.

14 серпня 1999 року склав перші дочасні обіти, а вже 15 вересня 2002 року – вічні обіти. 13 грудня 1998 року висвячений на диякона, а 26 вересня 1999 року прийняв Святе Таїнство Священства із рук Преосвященного Софрона Мудрого, єпископа Івано-Франківського. Протягом 2000-2002 років навчався в Папській Академії «Альфонсіана» (Вищий інститут морального богослов’я Папського Латеранського Університету) в Римі. У 2003 році навчався у Салезіянському університеті в м. Римі. Перебуваючи в Італії, забезпечував душпастирське обслуговування для українців греко-католиків в містечку Гроссето (Італія).

21 жовтня 2003 року призначений настоятелем Місійного Згромадження св. Ап. Андрія (терміном на 3 роки).

22 вересня 2006 року на генеральній виборчій капітулі обраний генеральним Настоятелем Місійного Згромадження св. Ап. Андрія (терміном на 6 років). Впродовж 2004-2008 років виконував служіння секретаря у Раді вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя в Україні. Окрім цього, виконував служіння Голови місійно-євангелізаційного відділу Івано-Франківської єпархії, Синкела у справах мирянських рухів Івано-Франківської єпархії, координатора надзвичайного та делегованого служіння у справах екзорцизму та молитов особливого призначення Івано-Франківської єпархії.

27 травня 2014 року призначений єпископом-помічиком Івано-Франківської архиєпархії, з титулярним осідоком Пульхеріополя.

Єпископська хіротонія відбулася 3 серпня 2014 року під час ІІІ-ої Всеукраїнської пішої прощі до чудотворного образу Матері Божої у с. Крилос (Давній Галич) (Галицький район, Івано-Франківська область). Головним святителем став Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви у співслужінні із архиєпископом і митрополитом Львівським Ігорем Возьняком та архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським Володимиром Війтишином. «Сьогодні владика Йосафат поклав на Божий престол своє життя і через його служіння Господь буде животворити свою Церкву, — сказав Блаженніший Святослав. — Бо завданням єпископа є навчати і проповідувати Євангеліє, освячувати народ Святими Тайнами і скеровувати люд до Бога».

18 листопада 2017 року, відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ, потвердженого Папою Франциском, створено Чернівецьку єпархію УГКЦ. Першим Правлячим єпископом новоствореної єпархії УГКЦ іменовано єпископа Йосафата Мощича.

На Синоді Єпископів УГКЦ 2022 року, що з причини повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну відбувався у м. Перемишлі (Польща), обраний членом Постійного Синоду УГКЦ.

Адреса: вул. Якоба фон Петровича, 20, Чернівці 58000, Україна

Телефон: +380 (37) 251-13-35