Владика Степан Сус із командою Пасторально-міграційного відділу відвідали парафіяльні спільноти у Барселоні та Таррагоні (Іспанія)

1 червня 2021

30 травня 2021 року Голова Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви владика Степан Сус разом із своєю командою о. Андрієм Гахом, о. Романом Ільницьким та о. Віталієм Храбатином розпочали душпастирський візит до парафіяльних спільнот в Іспанії. Упродовж цього візиту єпископ матиме нагоду поспілкуватися із українцями в Іспанії, взяти участь у формаційній зустрічі духовенства та пізнати виклики та здобутки нашої Церкви у цій місцевості.

Молитва із парафіяльною спільнотою міста Барселона

Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус розпочав візит до Іспанії, очоливши Божественну Літургію для українців греко-католиків на парафії Матері Божої Неустанної Помочі у місті Барселона. Йому співслужили священники ПМВ о. Андрій Гах, о. Роман Ільницький та місцеві священники о. Володимир Сабат та о. Андрій Качмар.

«У сьогоднішньому Євангелії ми чули цікаву історію про життя жінки-самарянки і про її зустріч з Ісусом Христом. Ця жінка мала дуже непросте життя, вона не могла до кінця бути щасливою. Вона настільки боялася свого минулого, що прийшла до криниці Якова набрати воду в найспекотніший час доби, коли там нікого не було. Вона боялася людей, які її осуджували, не приймали, боялася сама себе, — зазначив владика Степан під час проповіді, а відтак продовжив, — Ця зустріч самарянки із Христом стає особливою, зустріччю-зціленням, нагодою дізнатися про себе правду і зрозуміти, що бути спраглим щастя можна лише тоді, коли ти визнаєш свої помилки».

Єпископ наголосив, що процес зцілення людини починається з моменту, коли вона визнає свої гріхи. «Господь каже жінці: проблема твоя в тому, що ти боїшся свого минулого, боїшся сама собі простити своє минуле, — підкреслив Голова ПМВ. — Ми на сповідях можемо повторювати гріхи минулого, про які неодноразово вже сповідалися. Але нам досі це болить. Болить, бо ми не зуміли самі собі простити. А Бог нас простив і прийняв».

Владика також зауважив, що найкраща молитва, коли ми Богові розповідаємо, що для нас є найважливіше. «Наш шлях зцілення починається з визнання того, чим я живу сьогодні, що мене турбує, що у мене на серці. Важливо не боятися довіритись Богові, визнати перед Ним свої помилки. Бог нас не осудить, Бог нас зцілить», — звернувся до присутніх єпископ.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ також переказав вітання українцям Барселони від Отця і Глави УГКЦ Блажненнішого Святослава і зазначив, що Церква молиться за всіх своїх вірних, де б вони не були.

Відвідини парафії у Таррагоні

У цей же день, 30 травня 2021 року, Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус очолив Літургію на парафії в іспанському місті Таррагона у Церкві св. ап. Павла. Йому співслужили священники ПМВ о. Андрій Гах, о. Роман Ільницький і місцеві душпастирі о. Володимир Сабат та о. Андрій Качмар.

«У Таїнстві Сповіді дуже важливо простити самому собі. Багато людей терплять через те, що вони самі собі не можуть простити», — наголосив Голова ПМВ під час проповіді у Неділю самарянки.

Опісля Богослужіння єпископ провів зустріч з місцевою громадою українців. «Приємно, що всюди українці гуртуються навколо Церкви», — звернувся до присутніх владика Степан.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ