Владика Богдан Манишин: Стояти на фундаменті Божого Слова

18 жовтня 2022

У неділю, 16 жовтня 2022 року, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ, відвідав місто Перемишляни, де у прокатедральному храмі Святого Миколая очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

Владика Богдан Манишин: Стояти на фундаменті Божого Слова

Звертаючись до присутніх з проповіддю, єпископ роздумував над євангельським уривком неділі про чудесну ловитву риби: «Переживаючи події сьогоднішнього Євангелія, можемо побачити, що Господь чинить з людиною, як він поводиться з нею. У Євангеліях ми чуємо, як Господь зціляє, навчає, виганяє бісів, доручає апостолам щось зробити, але найперше Бог передає нам те, що неможливо відібрати. У нас можуть відібрати все, але в нас не можуть відібрати віри. Бог передає нам віру у різний спосіб, у різних обставинах аж до розп’яття і Воскресіння. Дуже важливо, щоб тоді ми Його в нас могли побачити». Про це зазначає пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

«Ісус приходить до місця праці Петра, де невдача настільки його засмучує, що він не здатний повністю почути проповіді Ісуса. Нас також не раз засмучують наші невдачі, що ми Боже Слово слухаємо, але не чуємо. Але Петро слухає і на Боже слово закидає сіті. Це призвело до того, що пізніше Петро визнає себе грішною людиною. Його дивує не стільки обилля полову риб, але в особливий спосіб для нього відкривається грішність його особи. Сьогодні духе багато хто говорить „я не вбив, не вкрав, нічого такого не зробив“, а Петро, побачивши як може обдаровувати Бог, у своїй немочі каже Ісусові „відійди від мене“. Однак Ісус відповідає йому „не бійся, будеш ловити людські душі“. Брак відваги буде постійно супроводжувати апостола Петра. Навіть після Воскресіння Ісуса він буде боятись поводитися між юдеями по-євангельськи, бо входження у світ віри вимагає великої відваги і цього бояться всі», — продовжив єпископ.

Однак, за словами владики Богдана, «коли ми будемо стояти на фундаменті Божого Слова і на слово Боже закидати сіті, Бог нам буде додавати. Але цього треба бажати і мати глибоку свідомість того, що ми лише люди. Ми не є непомильні, але якщо ми будемо бажати передавати віру, а не будемо осуджувати — будемо зростати у Божій любові і ніколи від Божого Слова не відмахуватися, а давати йому місце у своєму житті, тоді відчуємо себе Його улюбленою дитиною, якій Бог каже „ходи за мною“».

По завершенні богослужіння, владика привітав парафіян, у свою чергу отець Віктор Мельник подякував єпископу за візит та спільну молитву. А після Літургії владика Богдан освятив поминальну каплицю, яка діятиме при парафії.