Владика Богдан Манишин

Єпископ-помічник Стрийської єпархії

24 жовтня 1972 року в м. Новий Розділ (Миколаївський район, Львівська область).

15 вересня 2002 року із рук преосвященного владики Юліана Ґбура, єпарха Стрийського.

24 травня 2014 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрий (Львівська область).

Дитинство та освіта

Владика Богдан Манишин народився 24 жовтня 1972 року в м. Новий Розділ (Львівська область). Після навчання у Новороздільській СШ № 3, у 1987 році вступає до місцевого політехнічого технікуму, який у 1991 році закінчує зі спеціальністю «технік-механік». З 20 листопада 1991 року по 7 грудня 1993 року перебуває на військовій службі у Збройних силах України.

У 1996 році вступає на навчання до Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, яку успішно закінчує 2002 року. Впродовж 2002–2004 років продовжує навчання на кафедрі пасторального богослов’я Люблінського католицького університету (Польща), де здобуває науковий ступінь ліценціату.

З рук преосвященного владики Юліяна Ґбура в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрий спочатку отримує дияконські свячення, що сталося 3 березня 2002 року, а відтак 15 вересня цього ж року — священичі.

Виконував наступні призначення:

— представник від Стрийської єпархії в Митрополичій Євангелізаційній Комісії УГКЦ;
 — в. о. військового капелана в Академії сухопутних військ України м. Львів.

Впродовж липня 2004 року — листопада 2006 року душпастирював як сотрудник на парафії Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрий, а опісля, 22 жовтня 2006 року призначений Адміністратором храму св. Миколая у м. Перемишляни.

Апостольський адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ Владика Тарас Сеньків, декретом від 12 квітня 2010 року (Вих. № СЄ 302/2010) призначив Всечеснішого о. Богдана Манишина протосинкелом Стрийської єпархії УГКЦ.

2 квітня 2014 року Святіший Отець Франциск, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання о. Богдана на єпископа та його призначення єпископом-помічником Стрийської єпархії УГКЦ.

Єпископська хіротонія владики Богдана відбулася 24 травня 2014 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. Головним святителем був Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава УГКЦ, а співсвятителями — архиєпископ Ігор Возьняк, митрополит Львівський і владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський. У своєму слові під час Божественної Літургії владика Богдан наголосив: «„Чим віддячу Господеві за всі добродійства його для мене?“ — у цій тихенькій внутрішній радості хочу подякувати Богові, у Тройці Святій єдиному, за дар життя, за покликання до спасіння в нашій Церкві, за дар священства та служіння, за повноту участі в житті апостолів — архиєрейську гідність. Нехай цю вдячність прийме Пречиста Діва Марія, яка є, за словами молебної стихири, „всіх радістю“ та стоїть під хрестом кожного з нас».

Рішенням Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства 2014 року в Українській Греко-Католицькій Церкві була створена Координаційна Рада з питань душпастирства у кризових ситуаціях, а її очільником призначено владику Богдана Манишина. «Координаційна рада душпастирства в кризових ситуаціях була покликана для того, щоб координувати діяльність комісій у нашій Церкві, котрі відчули поклик відповісти на потреби війни. Ми загалом крокуємо у трьох напрямках — це реабілітація, формація та супровід», — підсумував своє служіння у цій Раді владика.

Нагороджений Президентом України Петром Порошенком ювілейною медаллю «25 років незалежності України» за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння українському народу.

Адреса: вул. Шевченка, 80, а/с 49, Стрий 82400, Львівська область, Україна

Телефон: +380 (32) 455-35-39