Владика Андрій Рабій провів День духовної віднови для працівників Патріаршої курії УГКЦ у Львові

11 листопада 2019

У понеділок, 11 листопада 2019 року, у Львові в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що в Патріаршому домі, для працівників Патріаршої курії провели День духовної віднови. Духовні науки надав владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії.

Мета такої ініціативи — відкрити нові можливості та здібності для праці в Патріаршій курії, нагода працівникам духовно «перезавантажитися», а також відчути приналежність до однієї Патріаршої Родини.

День духовної віднови розпочався з Утреня і Божественної Літургії. «Нам потрібно зрозуміти, а що саме ми можемо зробити для Церкви, для реалізації її місії, — зазначив під час проповіді до присутніх владика Андрій Рабій. — Робота, зокрема в Курії, є не просто роботою, а передусім покликанням». На його думку, працівникам варто якісно відпочивати, а не перепрацьовувати, бо саме так вони зможуть краще здійснювати своє служіння Богові.

Загалом під час духовних наук він виокремив 8 основних рис, які зможуть зробити працівників Патріаршої курії більш продуктивними:

1. Мати чітку ціль (вміння бути гнучким);

2. Мати провідника, який знаходить підхід до працівників Курії;

3. Конструктивний діалог;

4. Вдячність (можна дякувати словами, поведінкою, настроєм);

5. Співпраця в команді (вміти слухати одне одного, адже не рідко в дискусіях народжується вірне рішення);

6. Здатність адаптуватися до того, що відбувається (тобто вчитися і зберігати спокій);

7. Мати ефективний механізм для вирішення конфліктів;

8. Не слід забувати, що ми маємо таланти, здібності робити свою справу (цінувати кожну людину за те, що вона робить і затрачає на це певні ресурси).

За словами владики Андрія, люди повинні навчитися слухати та спілкуватися одне з одним, адже це сприяє вирішенню різноманітних конфліктів у спільноті. «Ми мусимо вміти щиро просити прощення та бути відкритими. Адже наше покликання як християн — це готовність прощати іншому його гріхи, бо так ми стаємо сильнішими і отримуємо зцілення», — переконаний реколектант і згодом звернувся до працівників із закликом: «Любіть і підтримуйте одне одного, плекайте цей спільнотний дух».

«Владика Андрій є „родзинкою“ нашої Церкви, він є прикладом глобального виміру УГКЦ», — промовив Адміністратор Патріаршої курії о. Андрій Максимович та висловив вдячність владиці за його духовні науки. Додамо, що на згадку єпископу подарували книгу «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький» (Автори — Оксана Гайова та Михайло Перун).

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ