Владика Андрій Рабій

Апостольський Адміністратор Філадельфійської архиєпархії

1 жовтня 1975 року у м. Львові.

19 грудня 2001 року із рук Преосвященного Стефана Сороки, архиєпископа і митрополита Філадельфійського.

3 вересня 2017 року в архикатедральному соборі Св. Юра у м. Львові.

Дитинство і родина

Народився 1 жовтня 1975 року у м. Львові у християнській родині. Про свою родину та зародження покликання владика Андрій говорить із трепетом: «У батька моєї матері, тобто в мого діда, був брат, який був священиком. На жаль, він помер ще в молодому віці. Мій дідо також хотів навчатися в семінарії, та в 1939 році до Львова прийшли радянські війська. Тому він не мав змоги навчатися в семінарії і вступив у Львівський політехнічний інститут. Мій дідо з татового боку був дуже відданий Церкві. Для мене він був „дитячим проповідником“. Тоді ще, у радянські часи, коли ми сідали за Святу вечерю напередодні Різдва, він завжди мені розповідав мало не все Євангеліє за півгодини. Я дуже любив слухати його розповіді. Завжди дивувався йому, адже він закінчив чотири класи, а мав таке глибоке знання і міг мені так цікаво пояснити, що я завжди хотів його слухати. Ці люди стали великою частиною мого шляху до покликання».

Освіта

Навчався в українській семінарії святого Йосафата у Вашингтоні. У 1999 році отримав ступінь бакалавра з філософії в Католицькому університеті Америки, у 2002 році — ступінь магістра богослов’я в Домініканському богословському інституті у Вашингтоні, а у 2008 році — ліцензіат з канонічного права в Католицькому університеті Америки. Про навчання закордоном владика Андрій згадує із ностальгією: «Тож я народився у Львові. Після закінчення школи я ще не був повнолітнім, тому подав документи на навчання в Івано-Франківську духовну семінарію, бо туди приймали на навчання хлопців такого віку. Коли я провчився там два роки, владика Іриней Білик, який став ректором семінарії, запропонував мені продовжити навчання у США. Бо тодішній митрополит Стефан Сулик шукав студентів для навчання в семінарії Святого Йосафата у Вашингтоні. Нас було семеро відчайдухів і серед нас ще був один священик. Ми вирушили до Америки в серпні 1994 року. Ми уявляли собі навчання в американській семінарії подібним, як в Україні. Але все було інакшим. Ми йшли навчатися в Католицький університет Америки і для цього наполегливо вчили англійську мову, бо було недостатньо просто вміти читати й писати. Згодом, через рік, я вступив на філософський факультет цього університету. У 1999 році я почав вивчати теологію в Домініканському богословському інституті. Тут варто додати, що це класична теологічна школа у Вашингтоні. Це навчання я завершив у 2002 році. Пізніше я став душпастирем у штаті Нью-Джерсі, де служив три роки. Згодом знову навчався у Вашингтоні, але цього разу вивчав канонічне право. У 2008 році я здобув ступінь ліценціата канонічного права і служив при парафії. У той самий час Митрополит Стефан Сорока вирішив призначити мене канцлером, потім архівістом, пізніше я мав ще інші посади. Останньою була посада протосинкела Філадельфійської архиєпархії».

Дияконські свячення отримав 15 листопада 1998 року, а священичі — 19 грудня 2001 року із рук архиєпископа Філадельфійського Стефана Сороки.

Виконував різні душпастирські служіння у Філадельфійській архиєпархії УГКЦ. Зокрема, о. Андрій Рабій виконував служіння протосинкела архиєпархії, був віце-канцлером, членом Колегії радників архиєпархії, членом Адміністративної ради Католицької Єпископської Конференції Пенсильванії, членом Ради пресвітерів архиєпархії, директором Центру запобігання та захисту дітей і молоді.

8 серпня 2017 року Папа Франциск призначив отця Андрія Рабія єпископом-помічником Філадельфійської архиєпархії і надав йому титул єпископа Германіціани. Ось як пригадує момент повідомлення про вибір на єпископа сам Преосвященний Андрій: «Чесно кажучи, того дня я їхав в авто. Митрополит Стефан зателефонував мені і каже: „Андрію, ти сидиш?“ А я йому: „Я за кермом“. Митрополит тоді каже: „Зупинися і не їдь“. А я на те йому: „Я можу їхати і розмовляти“. Тоді Митрополит сказав про моє призначення Єпископом-помічником. Мені почали трястися ноги і я звернув з дороги (сміється). Насправді, мені було важко в це повірити і був потрібен час, аби отямитися».

Єпископська хіротонія відбулася 3 вересня 2017 року в архикатедральному соборі Св. Юра у Львові. Головним святителем нового єпископа став предстоятель УГКЦ Верховний Архиєпископ Святослав Шевчук, а співсвятителями — архиєпископ і митрополит Філадельфійський Стефан Сорока та єпископ Едмонтонської єпархії в Канаді Давид Мотюк.

16 квітня 2018 року Папа Франциск прийняв зречення владики Стефан Сороки з уряду архиєпископа і митрополита Філадельфійського і призначив Апостольським Адміністратором вакантного осідку владику Андрія Рабія. Ось яким бачить своє служіння сам єпископ Андрій: «Будучи на посаді протосинкела архиєпархії, я знаю, які існують потреби. Тепер існує велика потреба далі організовувати нашу українську громаду, Церкву в Америці. Емігранти попереднього покоління знали, що вже не повернуться, тож засновували тут інституції (страхові компанії, фінансові установи, банки, школи). Попри те, що вони в той час не мали грошей, гуртом збирали кошти на будівництво храмів. Тепер характер еміграції дещо змінився: вона зумовлена економічними мотивами, а не політичними, як було раніше. Українці їдуть туди, де є робота. Не завжди теперішні мігранти пристають до встановлених осідків української громади. Вони можуть жити в тих місцевостях, де ще ніколи не було українців. Тому моїм завданням є довідатися про них і намагатися організувати місійні парафії чи осередки, аби вони не загубилася і плекали українську культуру, віру, традиції. Це буде одним із пріоритетів мого єпископського служіння».

Адреса: 810 North Franklin Street, Philadelphia, PA 19123, USA — США

Телефон: +1 (215) 627-01-43