«Важливо, щоб кожен з нас з чистим серцем зустрічав Різдво Христове», — владика Василій Тучапець

6 січня 2021

«Неділя перед Різдвом готує нас до свята народження Ісуса Христа. Церква подає родовід Ісуса Христа, сина Давида, сина Авраама, перераховує покоління, які готували прихід Спасителя на світ», — сказав владика Василій Тучапець у неділю, 3 січня 2021 року, у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Екзарх Харківський зазначив, що євангелист завершує родовід Йосифом, чоловіком Марії, з якої народився Христос. Тим самим Матвій хоче показати, що Христос став людиною, народився, адже пророки пророкували, що Месія прийде з роду Давида, царського роду.

«Покоління, подані у Євангеліях, згадуються по чоловічій лінії. Євангелист Лука, зокрема, підкреслює, що Ісус не був сином Йосифа, а Марії, яка зачала силою Духа Святого», — додав владика Василій.

Екзарх Харківський, зокрема, звернув увагу на те, що в родоводі Ісуса Христа є люди великої, сильної віри: зокрема, Авраам. Також євангелист згадує жінок та чоловіків, що мали гріхи, зокрема Давид. «Родовід цей неоднозначний, з однієї сторони — є люди сильної віри, а з іншого боку — люди, що згрішили, але знайшли силу перепросити Бога», — сказав архиєрей.

Ісус Христос своєю смертю на хресті змив гріхи людей, в тому числі і свого роду. Господь не є Богом покарання, але Богом милосердя. «Важливо, щоб кожен з нас з чистим серцем зустрічав Різдво Христове, щоб ми не маліли, а зростали у вірі! Бо віра — це також вірність Богові у нашому житті», — побажав владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, на завершення своєї літургійної гомілії.

За матеріалами Харківського екзархату УГКЦ