У соборі Святого Юра відбувся духовно-мистецький вечір «Молитва св. Івана Павла ІІ за Україну»

22 червня 2021

20 червня 2021 року в Архикатедральному Соборі св. Юра (м. Львів, пл. Св. Юра, 5) відбувся духовно-мистецький вечір «Молитва св. Івана Павла ІІ за Україну», присвячений пам’яті 20-річчя приїзду до України святого Папи Римського Івана Павла ІІ.

Захід відбувся з благословення високопреосвященного владики Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського, і справжньою основою вечора стало духовне слово Архиєрея. Митрополит поділився своїми спогадами про святого Івана Павла ІІ, його візит до України, зокрема й до Львівської архикатедри, відзначаючи особливу роль святителя у відродженні нашої Церкви та новітній історії Європи. «Гадаю, завдяки молитві Папи, завдяки його різним зустрічам з високими представниками влади різних країн, його розмові, авторитету впала Берлінська стіна, розвалився Союз, і ціла соціалістична система зруйнувалася» — зауважив архиєрей і додав, що саме зустріч папи Івана Павла ІІ із керівництвом Радянського Союзу спричинилася до легалізації УГКЦ, якої багато місяців домагалися вірні Церкви.

Митрополит Ігор пригадав чимало подій, пов’язаних з приїздом Папи, зокрема, проголошення блаженними новомучеників нашої Церкви, відзначивши його «зустрічі, слова, надих, яким Папа надихав нарід до добра, до любові, до кращого». Особливою рисою Івана Павла ІІ було вміння слухати і доброзичливе, жертовне ставлення до людей. «Мимо виснаженого організму служив Богові до кінця», — наголосив владика Ігор, і додав, що він «цим добрим прикладом надихає, щоби наше життя було служінням Богові через служіння ближнім».

У межах численних святкувань двадцятиліття візиту святого Папи вечір в архикатедрі в особливий спосіб був присвячений молитовній згадці та глибокому пережиттю спогадів цієї події. Провадили мистецький захід солісти, хор та камерний оркестр Заслуженої академічної капели України, Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка «Трембіта» під батутою Сергія Якобчука (концертмейстр оркестру — Марта Бура). У їхньому виконанні прозвучала духовна музика українських та європейських композиторів.

Ведучою вечора стала заслужений працівник культури України Марія Христинич. Через роздуми та спогади присутні могли знову пережити події двадцятилітньої давності. Важливим доповненням вечора був мультимедійний супровід, який виконав Святослав Козак, зокрема, кадри хроніки Папських богослужень у Львові, слова святителя до української молоді та його глибоких молитовних розважань.

Проєкт реалізовано під патронатом Львівської архиєпархії УГКЦ, Львівської обласної ради, Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА та Фундації «Андрей».

Автор проєкту — Михайло Перун, директор Фундації «Андрей».

За матеріалами Львівської архиєпархії УГКЦ