У Нідерландах відбувся похорон отця-редемпториста Йогана Меєра

2 серпня 2024

У понеділок, 29 липня, єпископ Богдан Дзюрах, ЗНІ, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, очолив похоронні богослужіння за отцем Йоганом Меєром, нідерландським єромонахом-редемптористом, який також служив українцям у Нідерландах.

У Нідерландах відбувся похорон отця-редемпториста Йогана Меєра

Отець Йоган належав до редемптористської провінції Святого Климента, яка охоплює Північну Німеччину, Фландрію (Бельгія), Нідерланди та Швейцарію. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Богослужіння відбулися у бічній каплиці церкви Святої Катерини в місті Гертоґенбос, де молиться спільнота Святого Івана Дамаскина, заснована отцем Йоганом, яка практикує східний обряд. Декретом владики Гліба Лончини від 6 травня 2022 року спільнота була прийнята до Єпархії святого Володимира Великого в Парижі, і отець Йоган опікувався нею, доки дозволяло здоров’я.

Окрім нідерландських священників, заупокійну Літургію співслужили з владикою Богданом українські редемптористи з Бельгії: отець Олег Зимак, настоятель парафії у Брюсселі, та отець Руслан Піх, настоятель парафії в Антверпені. Апостольського адміністратора Єпархії святого Володимира Великого владику Гліба Лончину представляв синкел у Бельгії протоєрей Іван Данчевський.

У своєму слові співчуття єпископ Гліб Лончина, апостольський адміністратор Єпархії святого Володимира Великого, висловив вдячність Богові за життя і труди отця Йогана, його прагнення виконувати волю Господню серед усіх народів, та турботу про душі, особливо нідерландців, яких він навчав і служив у візантійському обряді багато років. Отець Йоган також ревно опікувався українським народом, вивчив українську мову та полюбив українців як своїх рідних. Єпископ Гліб подякував усім, хто підтримував отця Йогана, особливо спільноту святого Івана Дамаскина. «Нехай Господь дарує блаженний спокій нашому дорогому брату і отцю Йогану, і сотворить йому вічну пам’ять!»

Довідка

Отець Йоган Меєр (повне ім’я Johannes Albertus Joseph Meijer) народився 26 березня 1937 року у місті Дімен, поблизу Антверпена. У молодості вступив до Згромадження отців-редемптористів, де 8 вересня 1956 року склав монаші обіти. Священичі свячення отримав 24 квітня 1962 року. Зі студентських років Йоган цікавився візантійською літургією, і його інтереси підтримувала генеральна управа редемптористів у Римі, скеровуючи його на відповідні студії в Канаді, Італії та Греції. Після завершення навчання, отець Йоган викладав східну літургіку на богословському факультеті Тілбурзького університету з 1977 по 1982 рік. Він служив візантійську літургію нідерландською мовою у Тілбурзі та Гертоґенбосі, а вивчивши українську, служив літургію також українською мовою в парафії Льєжу.

У 1999 році за його внесок у розвиток візантійської літургії та підтримку Української Греко-Католицької Церкви, отець Йоган отримав почесний титул архимандрита.

Отець Йоган відійшов у вічність 22 липня цього року у своєму домі в місті Тілбург, Нідерланди, після багаторічної боротьби з хворобою Паркінсона. Похований у крипті монастиря редемптористів у селі Віттем, провінція Лімбург, Нідерланди.