У Львові відбулося урочисте погашення марки і конверта з нагоди 150-ліття о. Климентія Шептицького

19 листопада 2019

18 листопада 2019 року у Львові, в Митрополичих палатах, за участі архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря Возьняка, а також єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ Володимира Груци, відбулося урочисте погашення марки і конверта з нагоди 150-ліття о. Климентія Шептицького.

На марці зображено графський герб родини Шептицьких, на якому у червоному полі на плечі срібної підкови розміщено золотий лицарський хрест, зліва від неї — золота стріла вліво нахилена із срібними вістрям і оперенням. Над щитом — графська геральдична корона, над якою шолом з клейнодом: три пера страуса. Намет червоний, праворуч підбитий сріблом, ліворуч — золотом. Щитотримачі: праворуч-золотий лев з червоним язиком, ліворуч — срібний гриф при золотому озброєнні та червоному язику. Девіз герба — A CRUCE SALUS.

А на конверті зображено портрет о. Климентія Шептицького на фоні Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ, а також молитву ранішнього намірення якою священник розпочинав свій день.

Дизайн розробив львівський філателіст — Андрій Пилюха.

Натомість, напередодні, 17 листопада, у Прилбичах — рідному селі братів Андрея та Климентія Шептицьких, відкрили банерну виставку, присвячену блаженному священномученику.

Святкування розпочалось Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив преосвященний владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

Також участь взяли представники районної та обласної рад, паломники зі Львова, Жидачівщини та місцеві мешканці села.

Голова Координаційної ради із питань ювілейного святкування 150-ліття о. Климентія Шептицького звернувся до усіх присутніх з проханням пам’ятати і шанувати свого земляка, а також розповідати і поширювати інформацію про святих сучасності усіма можливими способами та інструментами, щоб люди, які не знають що таке Прилбичі, думали, що то величне село. Відтак о. Юстин Бойко зазначив, що життя о. Климентія поділяється на дві частини: дитячий та світський період і священничий та монаший, який завершився мученицькою смертю. Саме за таким принципом є поділена банерна виставка, яку відкрили вчора у Прилбичах.

Довідка

Виставка «Отець Климентій Шептицький — аристократ духу» підготовлена Постуляційним Центром Монастирів Студійського Уставу спільно з ЛМГО «Українська молодь — Христові» та за фінансової підтримки Управління культури Львівської міської ради, з нагоди 150-ліття від дня народження о. Климентія Шептицького — відомого церковного діяча та архимандрита монахів-студитів.

Банерна експозиція «Отець Климентій Шептицький — аристократ духу» — це 10 банерів, на яких суцільною ниткою у хронологічній послідовності розкриваються основні моменти й етапи життя старця: від народження до моменту проголошення його блаженним священномучеником, а саме: дитинство та шкільні роки, студії у провідних європейських університетах, суспільно-політична діяльність, період священства та монашества, ігуменство у Святоуспенській Унівській Лаврі, діяльність у період суспільно-політичних трансформацій, арешт та ув’язнення, проголошення блаженним священномучеником.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»