У Хрестопоклінну неділю у соборі святого Юра у Львові відбулася молитовна Хресна хода

4 квітня 2021

Сьогодні, 4 квітня 2021 року, у Хрестопоклінну неділю, в архикатедральному соборі Св. Юра відбулася Хресна Дорога. Очолив моління митрополит та архиєпископ Львівський високопреосвященний владика Ігор Возьняк у співслужінні із єпископом-помічником владикою Володимиром Груцою та духовенством. Вірян закликали єднатися у молитві онлайн.

Традиційну хресну ходу, яку щороку проводять у Хрестопоклонну неділю, цього року планували провести у Митрополичих садах. Але через спалах захворюваності на коронавірус в області її провели у соборі Святого Юра.

«Щороку у Хрестопоклонну неділю ми як Церква збираємося разом для того, щоби згадати цей хресний шлях нашого Спасителя і пройти Хресною дорогою. Традиційно, ми ходили від храму Архистратига Михаїла, через ціле місто, з хрестом. Завершувалось усе на площі перед пам’ятником Митрополитові Андрею. Цього року хода відбувається у храмі. Ми закликаємо, щоби наші вірні долучалися онлайн до цієї молитви», — зазначив речник Львівської архиєпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк.

Тематика цієї ходи, каже о. Павло Дроздяк — це відзначення 75—тої річниці від псевдособору, коли була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква. Також хода відбувалася у контексті пам’яті святкувань 20-тої річниці візиту святого Івана Павла ІІ до України. А також, зазначив о. Павло Дроздяк, під час Хресної ходи молилися за мир в Україні і за тих, хто постраждав від пандемії.

«Сьогодні ми зібралися разом, щоб молитовно згадати Хресну Дорогу Української Греко-Католицької Церкви. 75 років тому під час т. зв. псевдособору 1946 року, сталінським режимом був реалізований план ліквідації нашої української Церкви. Хочемо подякувати Богові і згадати сотні і тисячі тих вірних, які на заклик нашого Спасителя чували і молилися у лихі години. Місяці та роки, які випали на долю нашої української Церкви. Вдячні Богові за мучеників та ісповідників Христової віри, які терпіли страждання, за близькість із намісником апостола Петра. Ми дякуємо Богові, що Святий Папа Йоан Павло ІІ, 20 років тому. перебуваючи із візитом до України, тут у Львові, визнав цей подвиг віри, беатифікувавши 28 новомучеників нашої Церкви. Нехай їхні свідчення не залишаться для Вас лише причиною для вихваляння, нехай радше буде запрошенням до того, щоб їх наслідувати. Про це сказав Святіший Отець. Через Хрещення кожен християнин покликаний до святості. Не від усіх вимагається проливання крові, але усім доручено завдання іти за Христом із щоденною та вірною самовідданістю. Ходімо і ми за Христом! Щоб у молитві випросити у Господа благословення для нашої Церкви, нашого народу, цілої України і цілого світу», — наголосив капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

Фото: Ірина Баранська-Вороніна та Львівська архиєпархія
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова» та Релігійно-інформаційної служби України