Три громади українців в Італії об’єдналися заради передачі в Україну позашляховика для медичних цілей

25 серпня 2024

25 липня було передано чергову гуманітарну допомогу Україні. За останні два місяці парафіяни українських громад Неаполітанського деканату Апостольського екзархату з міст Авелліно, Беневенто та Кампобассо на чолі з о. Миколою Чаплюком зібрали 5527 євро для потреб українського народу.

Ці кошти було спрямовано на потреби ЗСУ, ремонт та оснащення автомобіля для швидкої медичної евакуації. Перед початком цієї збірки громада Святих Володимира та Ольги в м. Авелліно отримала у дар для України автомобіль KIA SORENTO від італійського жертводавця Лука Альфонсо Масіелло. Про це зазначає Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії.

Позашляховик був повністю обслужений і відремонтований: здійснено ремонт двигуна, паливної системи, гальмівної системи, замінено шини, акумулятор, обслужено ходову частину, оформлено документи, закуплено пальне та комплект гуми. Разом з автомобілем було передано медикаменти, харчові продукти та іншу гуманітарну допомогу.

Джип передано для швидкої медичної евакуації Військово-медичного батальйону Національної Гвардії України. Цей транспортний засіб буде використовуватися для порятунку життя воїнів-захисників та захисниць, які отримали важкі поранення під час бойових дій.

«Щиро дякуємо всім, хто стоїть на захисті нашої Батьківщини, боронить нашу державу та наближає Україну до Перемоги. Окрему вдячність висловлюємо о. Ігорю Данильчуку, священнику Неаполітанського деканату, за допомогу в оформленні документів; парафіянину м. Авелліно п. Володимиру Тлумаку за ремонт та транспортування авто до Польщі; водієві п. Ігорю Смітюху за перегін авто з м. Перемишль до м. Тернопіль, а також о. Віталію Воєці, священнику Київської Архиєпархії УГКЦ, за перегін авто в пункт призначення та молитовну підтримку», — звернувся зі словами вдячності до усіх доброчинців о. Микола Чаплюк.

Напередодні далекої дороги душпастир освятив автомобіль, а по приїзді в Україну священники Київської Архиєпархії здійснили чин молитви-благословення та передали машину військовим медикам.

Фото: о. Віталій Воєца, Олег Гриб