«Святі не були якимись надлюдьми, але вміли любити Господа», — владика Василій Тучапець у Першу неділю по Зісланні Святого Духа

24 червня 2022

У неділю Всіх святих, 19 червня 2022 року, владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, очолив Божественну Літургію у Харківському соборі.

«Сьогодні церква спогадує пам’ять усіх святих — осіб, що діяли під натхненням Святого Духа. Ким були святі? Звичайними людьми, що жили на землі! До списку святих осіб входять не лише апостоли, мученики й різні богопосвячені особи, а й миряни, що прожили праведне життя. Вони не були якимись суперменами чи надлюдьми, але вміли любити Господа. Про це повідомляє Іларіон Паньків для пресслужби Харківського екзархату УГКЦ.

Зрозуміти природу святості допомагають Христові слова до учнів: «Хто визнає Мене перед людьми — того я визнаю перед Отцем Моїм Небесним». Отож апостоли були першими з тих, хто визнавав Сина Божого, не йдучи на компроміси зі своєю совістю. Вони повірили в Нього. Тож прийнявши Благодать Духа йшли по світі й свідчили Христа, не зважаючи на небезпеки, погрози, терпіння й тортури.

Прийняття Сина Божого полягає у любові. Любов має бути провідною у нашому житті. Христос говорить про любов до Бога. На першому місці — вчить Спаситель — завжди повинна залишатись любов до Господа, з якої мала б витікати любов до ближніх: батьків, рідних й інших людей. Бо якщо хтось віддає першість собі або ж певній особі — то він не здатен цілком визнавати Христа, адже часто вдається до різних компромісів у житті, впадаючи у гріх.

Ставлячи на перше місце Христа, ми вчимось належно любити батьків, чоловіка чи дружину, родичів й близьких. Святі — це ті, що любили Господа й визнавали Його, тож ставилися з любов’ю не лише до небайдужих їм людей, а й навіть до тих, хто чинив над ними тортури. Тож учімось так робити й ми. Важливо пам’ятати, що люди, які обирають Господа, попри світський скепсис, нічого не втрачають, а навпаки — отримують величезну нагороду, як і на землі, так і на небі. Вони мають радість як і моральну, так і матеріальну. Бо така суть правильного вчинку.», — зазначив Єпископ під час проповіді.

У своїх словах Екзарх Харківський також акцентував увагу на важливості молитовної офіри усім святим актуальні проблеми нашої Батьківщини.