Серед членів Папської Ради міжрелігійного діалогу — український митрополит
Святіший Отець ввів до складу цього відомства шістьох кардиналів та шістнадцять ієрархів з усіх континентів, між якими — митрополита УГКЦ в Канаді.
Папа Франциск оновив склад Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу.
У середу, 8 липня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що він зарахував до членів цього відомства Римської Курії шістьох кардиналів та шістнадцятьох архиєпископів і єпископів з різних куточків світу. Це, зокрема, кардинал Луїс Антоніо Таґле, нещодавно призначений Префектом Конгрегації Євангелізації народів, кардинал Жан-Клод Оллеріш, архиєпископ Люксембургський, кардинал Майкл Черні, заступник Секретаря для Відділу в справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини, та архиєпископ Лаврентій Гуцуляк, митрополит Вінніпезький УГКЦ в Канаді.
Довідка
Папська рада міжрелігійного діалогу (латинською мовою: Pontificium consilium pro dialogo inter religiones) є дикастерією Римської курії.
У неділю П’ятидесятниці 1964 року папа Павло VI встановив особливу дикастерію Римської курії для стосунків з особами інших релігій. Спочатку відомий як «Секретаріат для нехристиян», у 1988 році він отримав нову назву Папської ради з питань міжрелігійного діалогу (абревіатура PCDI).
Папська рада міжрелігійного діалогу має за мету сприяння міжрелігійному діалогу, дотримуючись духу II Ватиканського собору, зокрема декларації «Nostra aetate» (NA).
З нею пов’язані такі завдання:
- сприяння взаєморозумінню, повазі та співпраці між католиками та послідовниками інших релігійних традицій;
- заохочувати вивчення релігій;
- сприяти навчанню людей, присвячених діалогу.
Папська Рада міжрелігійного діалогу не несе відповідальності у сфері відносин між християнами та євреями. Це відповідальність Комісії з питань релігійних відносин з іудаїзмом, створеної при Папській раді сприяння єдності християн.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ