Владика Лаврентій Гуцуляк

Архиєпископ і митрополит Вінніпезький, Апостольський адміністратор єпархії Саскатуну

25 січня 1951 року в м. Вернон (Британська Колумбія, Канада).

28 серпня 1977 року із рук преосвященного владики Ієроніма Химія, єпарха Нью-Вестмінстерського.

3 квітня 1997 року в катедральному храмі Святого священномученика Йосафата в м. Едмонтоні (Канада).

Інтронізація

11 лютого 2006 року у катедральному соборі свв. Володимира і Ольги у м. Вінніпезі (Канада).

Дитинство та освіта

Майбутній владика Лаврентій (хресне ім’я Данило) народився 25 січня 1951 року у м. Верноні (провінція Британська Колумбія, Канада). Навчався у початковій і середній школах у м. Верноні, відтак — у Колегії Святого Володимира Отців Редемптористів у м. Робліні (провінція Манітоба, Канада).

У 1969 році Данило Гуцуляк вступив до Чину отців василіян українського обряду в Оттаві (Канада), а новіціят закінчив у монастирі Святого Йосафата у Ґлен Кові (Нью-Йорк, США) (1971–1972 роки). Таїнство Священства прийняв 28 серпня 1977 року із рук преосвященного владики Ієроніма Химія, єпископа Нью-Вестмінстерського.

У 1974 році отець Лаврентій захистив бакалаврат з філософських наук в Оттавському університеті та продовжував вивчати богослов’я в Університеті Святого Ансельма у Римі. Вивчав літургіку в Папському східному інституті в Римі і в 1985 році захистив докторську працю на тему: «Свята Літургія Івана Золотоустого у Київській Митрополії під час з’єднання з Римом (1596–1839)» (науковий керівник — відомий єзуїт о. Роберт Тафт). Видавши свою працю в 1990 році в серії видань Отців Василіян «Записки ЧСВВ», o. Лаврентій отримав науковий ступінь доктора (у Папському східному інституті).

Проживши одинадцять років у Римі, навесні 1986 року отець Лаврентій Гуцуляк повернувся до Канади і був призначений парохом української католицької парафії Святих Апостолів Петра і Павла у Монтері (провінція Альберта, Канада) (1986–1996 роки). У вересні 1996 року призначений ігуменом монастиря Святих Апостолів Петра і Павла в м. Мондері і магістром новиків. Водночас обіймав посаду директора музею Отців Василіян. Від 1992 року викладає курси візантійської Літургії у Богословській колегії в Ньюмені (околиці Едмонтона, Канада).

16 грудня 1996 року папа Римський Іван Павло II номінував о. Лаврентія Гуцуляка єпископом Едмонтонським Української Греко-Католицької Церкви. Єпископська хіротонія відбулася 3 квітня 1997 року, на якій головним святителем був митрополит Вінніпезький Михаїл Бздель, ЧНІ, а співсвятителями — єпископ Нью-Вестмінстерський Северіян Якимишин, ЧСВВ, і єпископ Торонтський Корнилій Пасічний, ЧСВВ. Введення на престол Української католицької єпархії Едмонтона та Альберти сталося 6 квітня 1997 року в катедральному храмі св. священномученика Йосафата в Едмонтоні (Канада).

9 січня 2006 року папа Римський Бенедикт XVI призначив владику Лаврентія Гуцуляка, ЧСВВ, митрополитом Вінніпезьким та архиєпископом Вінніпезької архиєпархії (Канада). Введення на престол Вінніпезької архиєпархії відбулося 11 лютого 2006 року у катедральному соборі свв. Володимира і Ольги у м. Вінніпезі (Канада).

У Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владика Лаврентій є членом Синодальної літургійної комісії та членом Синодальної комісії священичого формування. Окрім цього, владика Лаврентій є членом Канадської конференції католицьких єпископів (англ. Canadian Conference of Catholic Bishops (CCCB)): брав участь у Канонічній та Міжобрядовій комісіях, в англікансько-католицькому діалозі єпископів, а недавно — обраний католицькими єпископами Західної Канади як представник Постійної ради Канадської конференції католицьких єпископів у м. Оттаві (Канада).

28 квітня 2022 року у зв’язку з призначенням єпископа Браяна Байди в Торонто митрополит Лаврентій Гуцуляк, архиєпископ Вінніпезький, ЧСВВ, був призначений Апостольським адміністратором єпархії Саскатун.

Адреса: 233 Scotia Street, Winnipeg R2 V IV7, CANADA-КАНАДА

Телефон: +1 (204) 338-78-01; +1 (204) 338-48-72