«На скелі віри»: Львів’янам презентували унікальну книгу-фотоальбом про митрополита Андрея

5 грудня 2019

У Центрі Шептицького Українського католицького університету (за адресою: вул. Стрийська 29 а) львів’янам презентували книгу-фотоальбом Оксани Гайової та Михайла Перуна «На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький» за участі архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ високопреосвященного владики Ігоря Возьняка.

Презентація відбулася за участі представників Церкви, міської влади, керівництва Українського католицького університету та усіх причетних до видання цього фундаментального фотоальбому.

Високопреосвященний владика Ігор очолив молитву, якою організатори відкрили презентацію, а також висловив слова подяки авторам та усім причетним до видання. Зокрема, владика Ігор зазначив: «Сподіваюсь, що ця праця стане черговим кроком на шляху беатифікації праведного митрополита Андрея».

Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку, подякував авторам за фундаментальну працю, а також підкреслив: «Андрей Шептицький є відкритий для всіх. Саме тому, як колись його сучасники, так і сьогодні ми можемо і маємо черпати з мудрості нашого великого Святоюрського митрополита».

Михайло Перун у своєму слові особливу увагу звернув на заслуги своєї колеги, співавторки, вже покійної Оксани Гайової, з якою вони протягом шести років працювали над виданням, а також зазначив, що їхнє фундаментальне видання — це видання про святість праведного митрополита Андрея Шептицького.

Отець Матей Гаврилів, ЧСВВ, вважає: «Маємо два томи свідчень про митрополита Андрея його сучасників, які свідчать про його святість. І кожен з нас може долучитися до його прослави як блаженного — молитися за нього».

Михайло Перун представив усім присутнім структуру видання, інституції, які долучились до видання, а також поділився технічними деталями, пов’язаними з друком.

Завершилась презентація спільною молитвою учасників за прославу митрополита Андрея Шептицького.

Довідка

«На скелі віри. Митрополит Андрей Шептицький» — це ілюстроване науково-популярне видання — одна з перших спроб представити у світлинах і в документах історію розвитку та діяльності Української Греко-Католицької Церкви крізь призму церковно-богословського вчення й архипастирського служіння митрополита Андрея Шептицького. Понад тисячу сімсот ілюстрацій, значну частину яких опубліковано вперше, знайомлять нас із минулим і зі сьогоденням УГКЦ. До видання увійшли грамоти, стародруки, листи, живописні та графічні портрети, зображення творів мистецтва, світлини з архівів, музеїв, бібліотек, приватних збірок України й української діяспори.

Фото: Український католицький університет
За матеріалами Христини Кутнів для релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»