На Донеччині відбувся з’їзд спільнот «Матері в молитві» Донецького екзархату УГКЦ

13 серпня 2024

10 серпня на парафії Преображення Господнього в Новодонецьку відбувся черговий з’їзд спільнот «Матері в молитві» Донецького екзархату УГКЦ, який у спільній молитві подарував відчуття єдності, підтримки, Божої присутності та сили материнської молитви. До Новодонецька приїхали матері з різних куточків нашого чималого Донецького екзархату: з Запоріжжя, Кривого Рогу, Кам’янського, Олександрівки, Токмака і Петрівки Першої.

Як повідомляє пресслужба Донецького екзархату, зустріч розпочалась Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, у співслужінні о. Стефана Попадюка, адміністратора парафії, о. Ігора Пагулича, о. Івана Талайла, та о. Мирослава Романіва. Прислугою та співом послужили також брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Після Літургії всі присутні матері спільно помолилися за всіх дітей України, дорослих і малих, за перемогу і мир в Україні. А також мали нагоду послухати мудрі та такі необхідні в ці важкі часи війни настанови від владики Максима Рябухи. Його слова підтримки, мотивації та надії подарували всім присутнім промінь світла та добра в їхньому житті, що в різний спосіб сповнене турботами та переживаннями. Ця зустріч, молитви, розмови та настанови ще раз засвідчили, що Бог присутній у житті кожного з нас, вартує лише відкрити для Нього своє серце та душу.

«З’їзд відбувся в найбільш неспокійному регіоні наших парафій — в Донецькій області, смт. Новодонецьке. Нам дуже хотілося підтримати їх своєю присутністю на спільній молитві за наших дітей, за наші українські сім’ї, за хлопців і дівчат, що боронять нашу країну, за справедливий і такий довгоочікуваний мир. Але вийшло, що вони більше надихнули нас своїм оптимізмом та енергією. Ми дякуємо отцю Стефану, їмості Вікторії та всій парафії церкви Преображення Господнього смт. Новодонецьке за такий теплий прийом. Коли ми отак зустрічаємося, ми молимось ще натхненніше! Наші молитви лунають ще гучніше і ми відчуваємо, що сила Божа торкається нас!», — ділиться переживаннями пані Віра Зайчук.

Поділився своєю думкою щодо значення та важливості спільноти Матері в молитві також о. Ігор Пагулич: «Чергова зустріч спільнот „Матері в молитві“ Донецького Екзархату, яка відбувається один раз на два або три місяці є нагодою щоб взяти участь у спільній материнській молитві, Літургії та конференції на духовну тематику. Такі зустрічі є нагодою, щоб поділитися своїм наболілим та засвідчити Божу силу у важких, часто безнадійних життєвих ситуаціях».