Харківський екзарх дякує за надану гуманітарну допомогу

15 серпня 2024

Владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, подякував за надану чергову гуманітарну допомогу, яка за сприяння ватиканської Дикастерії служіння милосердя прибула від собору Святої Софії у Римі.

Харківський екзарх дякує за надану гуманітарну допомогу

Про вдячне відеоповідомлення до Рима, записане біля катедрального храму Святого Миколая в Харкові, пише Департамент інформації УГКЦ з посиланням на Vatican News.

«Я дякую найперше отцеві Маркові Семегену, який організував збір цієї гуманітарної допомоги для постраждалих від війни в Харкові. Дякую також Товариству святої Софії, волонтерам і парафіянам римської громади, які підготували та переправили цю гуманітарну допомогу», — зазначив владика Василь у відео.

Також єпископ висловив слова вдячності очільнику Дикастерії служіння милосердя кардиналу Конрадові Краєвському за гуманітарну допомогу та підтримку від Апостольської столиці.

Він повідомив, що до складу гуманітарного вантажу входять «продукти харчування, засоби гігієни, дитяче харчування, одяг, дуже багато медикаментів, за якими звертається дуже багато людей».

«Останнім часом дуже багато людей евакуювали із прикордонних міст і сіл, зокрема з Вовчанська, Липців, де ведуться бойові дії. Їх евакуювали до Харкова, і люди щодня приходять і просять продукти харчування та найнеобхідніші речі: постіль, посуд. Бо вони виїхали тільки зі документами і найнеобхіднішим, рятуючи своє життя. Тому ця гуманітарна допомога дуже потрібна. Молимося за всіх наших жертводавців. Хай Господь щедро всіх вас благословить. Щиро ще раз всім дякую!».

Нагадаємо, що Харківська греко-католицька парафія провадить активний пункт видачі гуманітарної допомоги, який діє щочетверга з 11:00 (талончик на отримання допомоги треба виписувати з 8:00) за адресою: м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 6-А.

Також парафія є пунктом передачі медичних матеріалів та обладнання. Зокрема, до обласного клінічного центру урології і нефрології ім. В. І. Шаповала та Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Харківській області передано ліжка, матраци, подушки, ковдри, ліки, медичне приладдя тощо.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ,
фото: Департамент інформації УГКЦ