Єпископи з України відвідали «Італійський дім» на Світових днях молоді

8 серпня 2023

Візит відбувся з метою взаємообміну думками та щоб подякувати італійській Церкві та підтримку, яку вона надає Церквам в Україні в період війни.

Єпископи з України відвідали «Італійський дім» на Світових днях молоді

Єпископи з України, які супроводжують молодь на СДМ у Лісабоні, відвідали «Італійський дім», місце збору італійських паломників, що прибули до португальської столиці на свято молоді. Владики Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ та Олександр Язловецький, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії, прибули до італійських співбратів з візитом братерства та молитви, щоби поспілкуватися та розділити спільний обід, повідомляє українська редакція «VaticanNews».

«Це була нагода поновити солідарність, адже існує багато зв’язків між Церквою в Україні та Церквою в Італії», — прокоментував цю подію кардинал Маттео Дзуппі, архиєпископ Болоньї та Голова Італійської єпископської конференції, слова якого цитує пресреліз італійського єпископату. «Ми продовжуємо молитися за закінчення війни. Не може не бути миру, тому що без нього є тільки кінець», — додав він.

«Ми мали нагоду ще раз засвідчити близькість Церкви в Італії з українськими спільнотами. З Лісабону, де молодь з усього світу зібралася на СДМ, ми поновлюємо послання братерства та миру», — зазначив у свою чергу владика Джузеппе Батурі, архиєпископ Кальярі та Генеральний секретар Італійської єпископської конференції.

«Ми прийшли сюди, щоб поділитися конкретними історіями та досвідом наших спільнот, а також висловити нашу вдячність за те, що італійський народ робить для нас, українців. Це також момент радості та святкування, разом з численними юнаками та дівчатами», — відзначив владика Максим Рябуха. «Ми прибули до „Італійського дому“, щоби ще раз подякувати італійським єпископам за те, що вони роблять для наших Церков. Ще до війни існувала близькість, яка пройшла через багато проектів Карітасу, тепер вона зміцнилася через стосунки, побудовані з часом, зокрема, через зв’язки, започатковані в період нашого навчання в Італії», — підсумував єпископ Олександр Язловецький.