«Чи добре мати сумніви?» — владика Миколай Бичок

21 березня 2021

Правлячий архиєрей Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла владика Миколай Бичок ділиться своїми роздумами на черговий недільний уривок із Євангелія. Цього разу владика задумується над явищем сумніву та його можливості серед християн.

«Чи добре мати сумніви?» — владика Миколай Бичок

Недільна Євангелія відкриває перед нами покликання Филипа і Натанаїла. Якщо покликання Филипа було «Іди за мною» і він відразу пішов за Христом, то з покликанням Натанаїла було трохи «проблемно». Филип запрошує Натанаїла до зустрічі з Месією, а той сумнівається в правдивості приходу Месії з Назарету: «А що доброго може бути з Назарету?» (Ів.1, 46). Він піддає сумніву те, що для інших покликаних апостолів не було проблемою. Чи Христос за це його критикує? Ні, навпаки Ісус каже: «Ось справжній ізраїльтянин, що нема в ньому лукавства» (Ів.1, 47). Натанаїл хоч мав сумнів, проте вголос його виголосив. Згодом пішов, щоб подивитись на цього Месію з Назарету і вже залишився біля Нього.

Чи добре мати сумніви? Коли людина має сумнів у тому чи іншому питанні, то сумнів у цьому випадку може застерегти людину від поспішних висновків чи вибору в житті. Тоді людина аналізує, шукає, і пробує дійти до правильного розуміння.

Сумніви у духовному житті можуть допровадити нашу віру до оживлення і скріплення, або можуть запровадити до відкинення віри. Найважливіше ніколи не залишатися наодинці зі своїми сумнівами. Не біймося приходити з ними до Бога, і говорити Йому про це.

Ділімося своїми сумнівами з духівником чи сповідником. І нехай наша віра буде завжди більшою від наших сумнівів.

† Миколай Бичок,
єпарх Мельбурнський