Новини та анонси
«Україна об’єднала Європейський Союз, витримуючи власну внутрішню кризу»: владика Борис Ґудзяк привітав надання Україні статусу кандидата до ЄС
24 червня 2022 року після отримання Українською Державою статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк оприлюднив особисту заяву щодо цієї історичної події.
Вулицю Льва Толстого у Львові перейменували на честь Блаженнішого Любомира Гузара
Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив директор Департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко.
Глава УГКЦ у 127-й день війни: «Не можемо сказати: Я не хочу боротися, — бо це означає віддати себе в руки зла і програти»
Християнське сумління кличе нас сьогодні стати на боротьбу із злом. Ми багато разів говорили, що війна в Україні має духовний вимір. І хоч би де ми жили, на сході чи заході України або в різних куточках земної кулі, чи ми українці, чи належимо до інших народів — ми всі, як християни, маємо покликання боротися із злом. Бути християнином означає поборювати зло, зокрема у своєму житті, у своєму серці. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час щоденного воєнного звернення у 127-й день війни Росії проти України.
Пасторально-міграційний відділ УГКЦ провів духовно-формаційний семінар для священників-місіонерів УГКЦ
Українські біженці по всьому світу — це новий виклик для Церкви. І ми маємо на нього реагувати в нашій пасторальній праці не лише пропонуючи їжу і допомогу потребуючим. Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час духовно-формаційного семінару ПМВ для священників-місіонерів УГКЦ, які душпастирюють поза межами України.
«Нам випав гіркий та болючий досвід, щоб пережити цю війну», — владика Михаїл Колтун на зустрічі з переселенцями
У празник Пресвятої Євхаристії, 23 червня 2022 року, відбулася надзвичайно тепла і приємна зустріч вимушених переселенців із владикою Михаїлом Колтуном, директором «Карітас Жовква» о. Степаном Макаром, а також о. Ярославом Малишем, о. Володимиром Коткевичом та о. Зеновієм Буньом, місцевим настоятелем.
Папа: не бути пасивними спостерігачами, кожен із нас має завдання у Церкві
Що деякі аспекти життя і місії апостолів Петра і Павла, згадані в Святих Писаннях, навчають Церкву сьогодення? Відповіді на ці запитання Папа Франциск шукав у проповіді з нагоди урочистості святих Петра і Павла.
Глава УГКЦ у 126-й день війни: «Нехай Дух Святий дозволить нам завдяки поміркованості бути добрими, мудрими господарями на рідній землі»
Ми просимо Духа Святого, щоб наділив нас поміркованістю, зокрема в умовах війни, коли починає щоразу більше бракувати засобів для гідного життя, тому що війна завжди приносить із собою розруху, зубожіння і голод.
Папа назвав «варварським» обстріл торгового центру в Кременчуку
Папа Франциск закликав не переставати молитися за те, щоби якнайшвидше скінчилося божевілля війни в Україні та не переставати підтримувати народ, який багато страждає.
«Допоможіть зупинити війну», — екзарх Одеський до італійської делегації «Караван миру»
Допоможіть нам зупинити війну, яка є прихованим актом геноциду. Про це заявив екзарх Одеський УГКЦ владика Михаїл Бубній на пресконференції, яка відбулася в Одесі 27 червня, з нагоди прибуття «Каравану миру» організованого італійською спільнотою Папи Івана XXIII та мережею #StoptheWarNow.
Греко-католики Польщі здійснили паломництво на Ясну Гору в Ченстохові
У суботу, 25 червня 2022 року, відбулася проща духовенства та мирян Перемишльсько-Варшавської митрополії УГКЦ, яку організувала Вроцлавсько-Кошалінська єпархія до чудотворної ікони Матері Божої, що знаходиться в санктуарії в Ченстохові.
Кардинал Паролін вітає наближення України до членства у ЄС
Державний Секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін сказав, що, на його думку, є підстави святкувати наближення України до членства у Європейському Союзі.
Глава УГКЦ у 125-й день війни: «На обличчях захисників України споглядаємо Христову лагідність, які стали покірними аж до смерті»
Коли спілкуєшся з нашими військовослужбовцями, з нашими воїнами, дівчатами, хлопцями, коли розпитуєшся їх, ким вони були до війни, багато хто з них був учителем, науковцем, лікарем, митцем, займався спортом, працював у різних інтелектуальних сферах діяльності, але, коли почалася війна, вони не вважали собі за непорушний привілей свою позицію в суспільстві. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 125-й день війни.