Греко-католики Польщі здійснили паломництво на Ясну Гору в Ченстохові

29 червня 2022

У суботу, 25 червня 2022 року, відбулася проща духовенства та мирян Перемишльсько-Варшавської митрополії УГКЦ, яку організувала Вроцлавсько-Кошалінська єпархія до чудотворної ікони Матері Божої, що знаходиться в санктуарії в Ченстохові.

Греко-католики Польщі здійснили паломництво на Ясну Гору в Ченстохові

У п’ятницю, 24 червня, перед іконою Матері Божої з прочанами молилися владика Володимир Ющак, ЧСВВ, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський. Був також присутнім римо-католицький митрополит Ченстохови архиєпископ Мєчислав Депо.

У молитві, яку очолив владика Володимир, прочани звернулися з молитвою про заступництво до Пресвятої Богородиці за український народ, за припинення війни, за мир для України.

Натомість у неділю, у каплиці була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Володимир Ющак у співслужінні з владикою Аркадієм та священниками Катовицького та Познанського деканатів.

У проповіді владика Аркадій підкреслив важливість й значення прощ у складному часі війни: щоби ми духа не гасили, а наслідувати Богородицю у терпеливій та вірній молитві. «Потрібно також вірного слухання Божого Слова, яке вчить нас покинути гріх, ненависть, а віддати себе любові ближнього і служінню для добра усіх людей», — мовив проповідник.

Після обіду в каплиці Святого Івана Павла ІІ було відправлено Молебен до Пресвятої Богородиці, який очолив владика Аркадій, а зі словом подяки звернувся до всіх владика Володимир, запросивши ще численніше брати участь у наступних прощах. Зокрема йдеться про традиційні прощі греко-католиків, які кожного року проходять у Польщі, тобто до Ярослава, Білого Бору, Хшанова, на Гору Явір на Лемківщині та на Гору Об’явлення біля Перемишля.

Додатково, цього ж вечора о восьмій годині владика Володимир та адміністратор місцевої парафії о. Володимир Шуба відслужили в каплиці Чудотворної ікони Акафіст до Пресвятої Богородиці. Акафіст польською та українською мовою моляться вірні зі своїм душпастирем кожної останньої суботи місяця.

Варто зазначити, що у цьогорічній прощі до Чудотворної ікони Матері Божої Ченстоховської взяли участь вірні з парафій у Вроцлаві, Олаві, Кемпні, Бидґощі, Ґлівіцах, Катовіцах, Боболіцах, Члухові, Щецінку. У більшій мірі учасниками прощі були громадяни України, які проживають у Польщі упродовж кількох останніх років, а також вірні, які в цьому році були вимушені тікати з України з причини війни. З частиною вірних на прощу до Ченстохови прибули також їхні душпастирі: о. декан Шимон Янковський, о. Євген Сухий, о. Володимир Литвинів, о. Роман Возняк, о. Роман Наритник, о. Матей Деменюк та адміністратор місцевої парафії о. Володимир Шуба. Дияконував Сергій Голіят. На Ясній Горі були присутні також монахині зі Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії зі своєю Провінційною Настоятелькою та вроцлавські сестри зі Згомадження Святого Йосифа Обручника. У часі Божественної Літургії співали хористи з Вроцлава.

Нагадаємо, що прощі греко-католиків Польщі до Ченстохови мають свою давню історію. Перші прочани прибули сюди у половині 1970-их років минулого століття. У 1988 році українські греко-католики відзначали у цьому місці ювілей 1000-ліття Хрещення Київської Русі-України. Також у цьому місці в 1989 році відбулася перша після війни єпископська хіротонія. Єпископом для греко-католиків став о. мітрат Іван Мартиняк.

Прощі відновлено після 2014 року, коли до Польщі прибуло чимало людей з України. За організацію прощ відповідає о. Володимир Шуба, парох греко-католицької парафії в Ченстохові.