Владика Йосиф Мілян взяв участь у відкритті Меморіального комплексу над зруйнованим Романівським мостом в Ірпені

26 серпня 2024

23 серпня 2024 року владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, взяв участь у відкритті Меморіального комплексу над зруйнованим Романівським мостом в місті Ірпені.

Синьо-жовтий стяг замайорів в місті Ірпінь над зруйнованим Романівським мостом, біля «Дороги Життя», з нагоди відзначення Дня Державного прапора України. Цей захід був організований Київською обласною військовою адміністрацією. Про це повідомляє пресслужба парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Ірпеня.

Пригадуючи події російського вторгнення на Київщині, варто зазначити, що 25 лютого 2022 року цей міст був підірваний Збройними силами України, що допомогло зупинити наступ російських загарбників на столицю. Шлях під зруйнованим Романівським мостом став для місцевих жителів «Дорогою життя», — єдиною можливістю виїхати із зони безпосередніх бойових дій. Коли перебування в місті для цивільного населення стало зовсім неможливим, люди виходили до Романівського мосту у надії будь-яким чином вибратися з Ірпеня. Евакуація відбувалася під ворожим вогнем. Зруйнований Романівський міст із мирними жителями, що намагаються врятуватися, став одним із найвідоміших символів цієї війни.

Сьогодні Романівський міст — одне з історичних місць області, де створили меморіалний комплекс в межах проєкту «Київщина. Місця пам’яті». Тут встановили інформаційні стели, де за допомогою сучасних технологій та віртуальної реальності кожен може зануритися в атмосферу весни 2022 року.

Під час підняття Державного прапора України прозвучав Гімн України у виконанні оркестру Головного управління поліції Київської області. Всі учасники заходу мали змогу оглянути інформаційний стенд, на якому відображаються події евакуації «Дорогою життя» на Романівському мосту. Також присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу й незалежність країни.

Під час заходу владику Йосифа Міляна супроводжували о. Мирослав Латинник, настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Ірпені, о. Віталій Воєца, сотрудник парафії, о. Андрій Бонис, нотар Київської архиєпархії УГКЦ, та о. Роман Улей.

Також в урочистостях взяли участь владика Олександр Драбинко, митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ, Руслан Кравченко, Голова Київської обласної державної адміністрації, Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова, та інші високопосадовці, представники духовенства, жителі міста Ірпеня та багато інших.

Варто також додати, що того ж дня владика Йосиф Мілян взяв участь у молитовному сніданку у м. Ірпені. Під час заходу він закликав помолитися Молитву Андрея Шептицького за український народ та звернувся із словом.

«Так і сьогодні, в цей непростий, не буденний день, у День Прапора, напередодні празника нашої Незалежності, хочеться просити дуже багато. Але передусім просимо в Господа, щоб Він був з нами», — наголосив він. «Ми маємо до Бога дуже багато прохань, але одного потрібно — „зостанься з нами!“. Бо коли зостанеться з нами, відкриється нам правда про Церкву, на Євхаристійного Ісуса, на того Бога, Котрий обіцяв залишитися з нами до кінця віків, до другого Його приходу», — продовжив владика.

«„Зостанься з нами!“ Так дуже важливо, щоб Він залишався з нами на передньому краї нашої оборони. „Зостанься з нами!“ З вояками, пораненими, полоненими. „Зостанься з нами“. Навіть тут, у мирному Ірпені, при сонячному дні, гарній атмосфері, бо нам тут бракує Бога, який допоможе нам перейти усі перешкоди, які зустрічаємо на своєму житті!», — підсумував архиєрей.

Фото: Олег Гриб