Владика Степан Сус відслужив Літургію у Фатімі

15 червня 2021

Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус відслужив Літургію в одному з найбільших паломницьких місць у світі — португальській Фатімі.

Владика Степан Сус відслужив Літургію у Фатімі

«Надзвичайно приємно молитися з вами у цьому святому місці — Фатімі, де Пресвята Богородиця об’явилася і ще раз засвідчила, що Вона є покровом, захистом, опікункою, тією, яка готова бути поруч кожного, хто довіряє своє серце і життя ЇЇ Синові, а нашому Спасителеві Ісусу Христу. Вітаю тут наших паломників з різних частин Португалії та з Іспанії, представників Спілки української молоді, а також дітей, яких з нами є багато. Це справді велика радість бачити дітей, зокрема тут, у Португалії. Для нас це знак надії і сподівання, що наша спільнота українців тут має велике і добре майбутнє», — зазначив єпископ на початку проповіді.

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ також передав присутнім паломникам вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

«Час паломництва — особливий у нашому житті. Коли люди йдуть на прощу, докладають певні зусилля, готуються до неї. Йдуть, щоби щось відчути, пережити, особливо в такому місці, як Фатіма, звідки мільйони людей повертались із Божою ласкою і благодаттю, відповідями на поставлені питання, пережиттям певного чуда. Це не означає, що завтра станеться чудо. Ні. Воно може відбутися тоді, коли ми з вами після цього паломництва, нашої молитви, Літургії будемо дивитися на своє життя іншими очима, — очима віруючої людини, та обирати добро. Це не що інше, як віра в Бога», — підкреслив владика Степан.

Він також зауважив, що проща — це нагода ще раз засвідчити Богові, що ми Його любимо. «Паломництво — час відновлення довіри до Бога, нагода сказати: Господи, прийми мене таким/такою, як я є, і допоможи мені зрозуміти те, що важко зрозуміти, і дай мені побачити Твою святу волю», — додав Голова ПМВ.

Єпископ наголосив, що бути християнином означає постійно бути з Богом, довіряти Йому, покладати надію на Нього, починати день у молитві до Бога і завершувати подякою за прожитий день.

«Нехай Богородиця візьме під свій покров наші зусилля і намагання, наші пошуки і бажання жити правильно і праведно. За це молімося на цій Літургії, і нехай ця молитва буде почута Богом», — резюмував владика Степан.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ