Владика Степан Сус у Словаччині провів зустрічі із Послом України та єпископом Братиславської єпархії ГКЦ
У межах душпастирського візиту до Словаччини впродовж 2–3 липня 2020 ркоу Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус зустрівся з Послом України в Словацькій Республіці Юрієм Мушкою та єпископом Братиславської єпархії Греко-Католицької Церкви Петером Руснаком.
Зустріч із Послом України у Словацькій Республіці Юрієм Мушкою
Посол подякував владиці Степану за сприяння, яке Українська Греко-Католицька Церква надає українцям, які живуть і працюють у Словаччині, та підтримку в організації у Братиславі богослужінь українською мовою.
Під час зустрічі були обговорені актуальні питання, що виникають у зв’язку з сучасним станом української міграції, забезпечення релігійних потреб українців за кордоном, у т. ч. в Словацькій Республіці, релігійну ситуацію в державі та спільні ініціативи, які планується реалізувати у Словаччині.
Сторони обговорили питання розвитку сталого душпастирства для українців греко-католиків у Словаччині. Посольство вже здійснило певні кроки у цьому напрямку і в дипломатичному представництві України в Братиславі запевнили, що надалі сприятимуть УГКЦ щодо налагодження постійного служіння в цій країні.
У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коляса та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.
Зустріч із владикою Петером Руснаком із Братиславської єпархії ГКЦ
У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коласа та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.
Владика Степан відзначив, що це його перший візит як Голови Пасторально-міграційного відділу до Словаччини і коротко презентував працю в ПМВ. А потім розповів про громаду українців у Словаччині.
Голова ПМВ зауважив, що завдяки секретарю Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрію Євчуку у Братиславі певний час здійснюється служіння для українців. Але в силу своїх обов’язків священник не може стати парохом громади. Водночас українців у Словаччині, за різними даними, проживає від 40 до 100 тисяч осіб і вони потребують свого священника на стало. Тим більше, що завдяки старості району Ламач у Братиславі українська громада отримає у постійне користування храм Святої Розалії.
Владика Степан звернувся до єпископа Братиславської єпархії ГКЦ з проханням посприяти у налагодженні сталого душпастирства для українців греко-католиків у Братиславі і прийняти священника, щоби громада мала змогу молитися рідною мовою.
Владика Петер висловив розуміння, що українська громада зростає і потребує свого священника.
За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ