Владика Петро Лоза розповів про покликання кожного християнина до святості

22 вересня 2020

Проповідуючи 20 вересня 2020 року у с. Підгір’я (Львівська область) з нагоди освячення іконостасу, владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, розповів усім присутнім про головне завдання християнина, яким є покликання до святості.

Владика Петро Лоза розповів про покликання кожного християнина до святості

Під час проповіді архиєрей застановився над значенням іконостасу: «Іконостас — це зібрання ікон, де зображені апостоли, Ісус Христос, Пресвята Богородиця і святі. Іконостас — це вікно в небо, коли ми бачимо на іконостасі зображення нашого Спасителя і Пресвятої Богородиці, святих ангелів — це не просто зображення, які нанесені на дерево чи на полотно, але це особи, до яких ми звертаємося і маємо можливість спілкуватися. Це особи, які були на землі і були людьми так, як і ми. Вони удостоїлися Божої ласки і святості та перебувають на небі і з неба за нас заступаються, моляться і вислуховують наші прохання, які ми заносимо до Господа, щоб Він благословив наше земне життя і час, який ми маємо ще тут на землі.

Ми також знаємо, за словами єпископа, що наша дорога, якою йдемо, веде до цілі — стати святими. «Ціллю кожної кожної людини має бути небо. Ми часто можемо зустріти в житті релігійні напрямки, які кажуть, що не треба вшановувати ікон, бо в такий спосіб робимо богохульство і створюємо божків. Церква Христова вчить і пояснює, що через ікони ми спілкуємося з живим Богом. Бог прийшов спасти у світ кожну людину, яка була від початку сотворення світу», — мовив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський.

Таким чином, владика Петро Лоза підкреслив, що «нашим життєвим завданням є вислів св. ап. Павла: „Воля Божа — святість ваша“ (І Сол. 4, 3)».

«Господь прийшов на землю і хоче спасти кожну людину, бачити її в раю. Кожен з нас хоче отримати спасіння. Не біймося сказати „Так“ Ісусові і сказати що хочемо до нього приходити. Бажаю всім нам, щоб ми зберігали Боже слово в серці і слухали Його», — завершив свою літургійну гомілію єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ владика Петро Лоза.

За матеріалами Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ