Владика Микола Бичок у Львові: «Без небесної Матері немає правдивого християнського життя»

9 липня 2024

7 липня, у день свята Матері Божої Неустанної Помочі, однойменна львівська парафіяльна спільнота відзначила храмовий празник.

Згідно з Декретом Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава від 11 грудня 2017 року, у першу неділю липня ми відзначаємо загальноцерковне свято Матері Божої Неустанної Помочі (МБНП). Саме з цієї нагоди владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, відвідав однойменний храм у Львові, де у співслужінні владики Володимира Груци, єпископа-помічника Львівської архиєпархіїУГКЦ, та чисельно зібраного духовенства, відслужив Божественну Літургію. Про це інформує пресслужба Мельбурнської єпархії УГКЦ.

«Нехай Матір Божа Неустанна Поміч провадить вас кожного дня», — такими теплими словами зустріли владик діти парафіяльної спільноти. Після чого розпочалася святкова Божественна Літургія.

У своїй проповіді владика Миколай роздумував над іконою Матері Божої Неустанної Помочі. Ця ікона щодня допомагає мільйонам вірних по всьому світу. «Якщо ми будемо вірними дітьми Бога, на Якого Вона вказує на іконі, то наша віра стане ще міцнішою, і кожен з нас знайде успіх», — зазначив єпископ.

Владика Микола розповів присутнім, що 11 грудня 1865 року папа Пій IX передав оригінал ікони Матері Божої Неустанної Помочі згромадженню отців редемптористів з одним проханням: «Зробіть її відомою в усьому світі». І сьогодні мільйони людей по всьому світу біля цієї ікони просять у нашої Небесної Неньки заступництва перед її Сином. «Матір Божа Неустанної Помочі завжди подає нам руку своєї допомоги. Ми знаємо, що без матері світ не має майбутнього, а без Небесної Матері та її допомоги немає правдивого християнського життя. Саме вона нам вказує той шлях до Ісуса, як єдиний шлях спасіння. Вона вчить кожного із нас основ людського та християнського життя, яке дарує нам надію», — зазначив архиєрей.

Владика Микола закликав вірних продовжувати молитися за наше військо та мир в Україні. «Сьогодні, як ніколи, в часі війни, нам потрібна ця спасаюча рука Матері Божої Неустанної Помочі, яка допоможе нам пройти через всі страждання, спричинені жахливою війною. Пам’ятаймо про наших воїнів, які своїми грудьми захищають нас. Не забуваймо про поранених та полонених. Нехай наша молитва буде вислухана, нехай Матір Божа Неустанної Помочі зупинить цю війну, зупинить плач наших матерів та батьків, зупинить усе те зло, яке насувається на нас від нашого ворога, і дарує нам справедливий мир».

Наприкінці Літургії о. Роман Прокопець, настоятель храму Матері Божої Неустанної Помочі, а також керівник Центру опіки сиріт, подякував усім, хто вже протягом багатьох років підтримує дітей-сиріт і місію сирітського капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ. «Не тільки там, де чути вибухи від ракет і бомб, але також і тут, далеко від війни, ведеться велика боротьба — боротьба за душі навіть тих найменших. Тому дякуємо за вашу опіку, дякуємо всім вам, що ви є поруч. Нехай усім нам сотворить Господь, під великою опікою Матері Божої, многая і благая літа», — побажав о. Роман.

Опісля, на подвір’ї храму, відбулося освячення води та святкове частування.

Довідка

Церква Матері Божої Неустанної Помочі — греко-католицький храм у Львові, колишній костел Марії Сніжної. Один із найдавніших храмів міста, можливо, збудований німецькими колоністами у XVI столітті на місці давнішого дерев’яного з XIII століття.

Після Другої світової війни храм діяв ще до кінця 1940-х років. Пізніше його закрили, а парафію ліквідували. Частина внутрішнього оздоблення була знищена, а частина передана до інших храмів, до Музею релігії та атеїзму та до Історичного музею. У храмі розмістили склад. Була знищена скульптура Матері Божої, яка стояла перед входом. Ряд мистецтвознавців приписують її авторство Івану Георгію Пінзелю. Від 1988 року тут знаходився музей фотографії.

1995 року церква передана Львівській провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів), храм освячено як церкву Матері Божої Неустанної Помочі. Святиню відремонтували, також було відреставровано головний і створено два бічних вівтарі та іконостас. На фасаді над входом встановили рельєф із зображенням Матері Божої Неустанної Помочі.