Владика Богдан Манишин взяв участь у IX Всеукраїнській прощі медиків до Страдчу

13 червня 2021

12 червня 2021 року відбулася IX Всеукраїнська проща медичних працівників до Страдчу. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію очолив єпископ-помічник Стрийської єпархії преосвященний владика Богдан Манишин у співслужінні із собором священників. До події чисельно долучилися не лише медичні працівники, але й капелани.

Владика Богдан Манишин взяв участь у IX Всеукраїнській прощі медиків до Страдчу

У проповіді владика Богдан підкреслив, що Христос також є лікарем, бо Він зціляє, а у стражданні єднаємося із Христом. Водночас, єпископ додав, що вірою ми відповідаємо на дар зцілення. І тому дуже важливо не нарікати, бо це перший крок до зради.

«Ісус на хресті не нарікав, не дивився на свої рани і не казав, як Йому боляче. Всі це бачили. Він дивився на свою Матір, яка не відбирала від Нього терпіння, але лучила їх разом з Ним. Коли Ісус стає перед людським терпінням, то або визволяє людину, або входить у ці терпіння і їх освячує. І нам дуже важливо навчитися не нарікати, а дякувати Богові за все. Тому що, нарікання — це перший крок до зради. У кожному терплячому наша Свята Церква вчить бачити люблячого Христа. Бо ласку благословити має більше той, хто більше перетерпів».

Після Літургії, до присутніх звернулася Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька, яка підкреслила, що сьогодні своїм ризиком, своєю жертвою та життям, медики рятують Україну. Адже у час війни та пандемії, саме вони — на передовій.

Долучився до спільної молитви і директор департаменту Адміністрація міського голови Львова, Євген Бойко, який, від імені міського голови Львова Андрія Садового відзначив медичних капеланів о. Олександра Руденка та о. Тараса Рисея монетами короля Данила Галицького. А медиків удостоїли подяками.

Після спільної молитви та подяк, присутні мали змогу на власні очі оглянути унікальні монастирські печери Страдецької гори, почастуватися перекускою та долучитися до Хресної Дороги під час якої в особливий спосіб дякували Богу за дар життя. Згодом медики мали час на спілкування та приватну молитву.

За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»