Ватиканський дипломат в ООН: плекати мир, дбаючи про найслабших
Дбати про гідність кожної людини, долати нерівність між людьми, докладати зусилля у подолання конфліктів та захищати найслабших — про ці елементи культури миру говорив у своїй доповіді при ООН ватиканський дипломат архиєпископ Ґабріеле Каччя.
Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН архиєпископ Ґабріеле Каччя виступив під час форуму на високому рівні на тему «Культура миру: змінити на краще світ в епоху Covid-19», що проходив у Нью-Йорку 10 вересня 2020 року.
Слова Папи, що дають розраду
Розпочинаючи свою доповідь, архиєпископ Каччя зауважив, що Глава Католицької Церкви неодноразово виявляв солідарність з усіма, хто страждає від наслідків пандемії, а його заклики до молитви, як також його рішення долучитися до заклику Генерального Секретаря ООН до глобального припинення вогню, не тільки привернули увагу ЗМІ, але й стали джерелом надії, мужності та розради для всіх постраждалих.
Змінити світ на краще, починаючи від гідності людини
«Якщо ми хочемо змінити наш світ на краще, тобто якщо ми справді хочемо плекати мир, то ми повинні зосереджувати свої зусилля на людині, на гідності кожної людини», — підкреслив ватиканський дипломат, додаючи, що незважаючи на відмінності між людьми, всі ми належимо до одного людського роду і ми повинні відповідально дбати про довкілля, про себе самих та про молоді покоління.
Долати нерівність
Архиєпископ Ґабріеле Каччя зазначив, що пандемія викрила важке становище бідних та велику нерівність, яка панує у світі. В той час, як вчені намагаються знайти вакцину і багатьом пощастило повернутися до місця праці чи навчання, не потрібно забувати про тих, хто в цій ситуації ризикує стати ще біднішим.
Він додав, що значний крок у правильному напрямку полягатиме в тому, аби вчинити майбутню вакцину проти Covid-19 доступною для всіх, а не лише для деяких. Пандемія, за його словами, виявила та посилила нерівність, дискримінацію та може спричинити ще більші поділи й соціальні рани. Тому потрібно докладати зусилля для того, аби після пандемії світ став справедливішим, мирнішим та стійкішим.
Мир вимагає зусиль
Доповідач пояснив, що зіставлення слів «культура» та «мир» нагадує нам, що мир — це не просто магічне рішення, подане згори; його можна досягнути тяжкою працею. Віруючі люди, за його словами, вірять, що мир — це Божий дар, але це дар, який потрібно постійно зміцнювати, розвивати та втілювати в життя. Релігійні лідери та люди віри відіграють важливу роль у побудові миру, передаючи своїм громадам мудрість своїх традицій, сприяючи більшому братерству та демонструючи, що прагнення миру є закоріненим у кожному з нас.
«Я впевнений, що сьогодні я висловлюю сподівання всіх учасників цього Форуму, кажучи, що всі ми хочемо змінити наш світ на краще», — наголосив представник Святого Престолу, додаючи, що, якщо ми зосереджуємося на найслабших, уразливих і часто відкинутих, то наше зростання буде насправді людяним і здатним засіяти зерна, необхідні для міцного миру, якого прагнуть всі.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ