«Вашими ранами сьогодні зцілюється вся країна», — єпископи УГКЦ до поранених

24 лютого 2023

У день річниці повномасштабного вторгнення Росії на територію України, під час молитовного марафону в ефірі «Живого телебачення», зі словом і молитвою звернувся до поранених владика Михайло Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський, та владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії.

«Вашими ранами сьогодні зцілюється вся країна», — єпископи УГКЦ до поранених

Владика Михайло Колтун зазначив, що завдяки марафону єднається у молитві в такий важливий день у нашому житті, щоб ми могли своїми стараннями докластися до перемоги України над ворогом, який так нищівно ставиться до України, хоче знищити нас, нашу культуру, свободу, гідність. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Ми сьогодні всі платимо своїм життям, своїми ранами, своїм терпінням, але здобуваємо нашу Україну», — наголосив владика Михайло.

Владика згадав, що Сокальсько-Жовківська єпархія єднається не лише молитвою, а й акцією, яка полягає в тому, щоб за посередництвом апостолів Петра і Павла зібрали кошти для зцілення ран наших воїнів, волонтерів, добровольців, капеланів — всіх, хто сьогодні бореться.

«І ми хочемо творити діла милосердя. Це наше з вами покликання та покликання кожного, щоб ми могли нашу віру, наші старання втілити в життя та зробити цей внесок у нашу перемогу», — сказав владика Михайло.

Зі словом до поранених звернувся і владика Богдан Манишин, який наголосив, що насправді, зраненим сьогодні є все українське суспільство, бо зазнає ран, видимих і невидимих. Однак серед тих, хто поклався на жертовник любові до України, є ті, хто прикутий до інвалідного візка, хто не зможе зробити більше зайвого руху на ліжку для важкохворих. І тому владика попросив, щоб уся спільнота максимально єдналася у молитві та підтримці поранених захисників.

«Це недуга чи важке поранення, що не дає права на бажане здоров’я, виснажує цілі родини. А буває, що наші поранені герої тих родин не мають, бо є сиротами. Шпиталі та реабілітаційні центри є для них тимчасовим пристановищем. Всі ці обставини зв’язують душу та відбирають жагу до життя. Тож, проживаючи річницю повномасштабної російської агресії та користуючись нагодою, запрошую наші спільноти взяти максимальну участь у постійній підтримці наших героїв і їхніх родин», — наголосив владика Богдан.

«Дорогі наші поранені, зранені війною захисники і їхні родини, сьогодні ви прийміть Боже слово, яке каже вам, що Христос сьогодні терпить у вас. Але якщо нині терпить, то завтра воскресатимемо разом із Ним», — на завершення звернувся владика до поранених українських воїнів.

Нагадаємо, 24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочався молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, присвячених кожному важкому місяцю війни. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»

Молитва розпочалася у Патріаршому соборі в Києві, до неї також приєднається Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді та Філадельфія у Сполучених Штатах Америки.

Як ми повідомляли, 24 лютого 2023 року всі єпархії й екзархати Української Греко-Католицької Церкви проведуть у молитві, пості та милостині.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae