«Росія вже програла, але ми ще не перемогли»: молебнем у Патріаршому соборі розпочалося 12-годинне молитовне стояння УГКЦ

24 лютого 2023

24 лютого, у день річниці повномасштабного вторгнення ворога в Україну, з молитви в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві розпочалося 12-годинне молитовне стояння Української Греко-Католицької Церкви, яке триватиме до опівночі. Молебень очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ наголосив, що війна не почалася рік тому, як інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Ми пам’ятаємо сумний і трагічний початок 2014 року, — констатував він. — Ми пам’ятаємо Слов’янськ і Краматорськ. Ці міста — початок мучеництва хресного шляху нашого народу. Ми пам’ятаємо незаконну окупацію Криму, біди та трагедії наших братів і сестер там, на цьому особливому клаптику української землі, трагедію цілого народу кримських татар. Ми пам’ятаємо Савур-Могилу, пам’ятаємо Іловайськ, пам’ятаємо Дебальцеве. До цієї вервиці, позначеної кров’ю синів і дочок України, 24 лютого минулого року вписалася історія столиці, нашого золотоверхого Києва, який наші князі будували як новий Єрусалим — місто, де Бог мешкає зі своїм народом».

Блаженніший Святослав пояснив значення молитви, посту й милостині, зокрема в цей день сумних роковин.

«Молитва, піст і милостиня є однією духовною дійсністю. Піст є душею молитви, а добрі діла — життям справжнього посту. Те, про що в молитві стукаємо до неба, у пості можемо випросити, а ділами милосердя і любові можемо отримати від Бога те, про що просимо, молимося», — зазначив Предстоятель, цитуючи святого Петра Хризолога.

Сьогодні, за його словами, Церква молиться за захисників України і всіх невинно вбитих в Україні впродовж цього трагічного року.

Цертва також постить. Глава УГКЦ пояснив, що постом ми є солідарні з усіма тими, хто сьогодні не має що їсти й пити, з тими, хто залишаються на окупованих територіях, із тими, що перебувають у російському полоні. «Коли нині хтось у світі торгує українськими територіями, ми кажемо: Ні! Ми не можемо торгувати тілами та душами наших братів-українців на окупованих територіях», — наголосив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви додав, що сьогодні християни також чинять діла милосердя і подякував усім тим, які стали солідарними з Україною протягом минулого року.

«Ми відчуваємо, що Господь Бог дарує нам перемогу, — перемогу, про яку в молитві стукаємо до неба. Господь дарує нам перемогу, яку, постячи, отримуємо. Господь дарує нам перемогу, яку, чинячи діла милосердя, ми можемо одержати, яку наближаємо кожним днем нашої праці й молитви. Ми можемо сьогодні сказати, що Росія уже програла, але ми ще не перемогли. Cьогодні просимо словами давнього тропаря: „Спаси, Господи, людей твоїх і благослови насліддя твоє. Перемоги благовірному народові над супротивниками даруй і хрестом твоїм охорони люд твій“», — додав на завершення Патріарх.

Нагадаємо, 24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочався молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, присвячених кожному важкому місяцю війни. Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!».

Молитва розпочалася у Патріаршому соборі в Києві, до неї також приєднається Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді та Філадельфія у Сполучених Штатах Америки.

Як ми повідомляли, 24 лютого 2023 року всі єпархії й екзархати Української Греко-Католицької Церкви проведуть у молитві, пості та милостині.