У Макарові на Київщині запрацював черговий пункт незламності від УГКЦ

13 лютого 2023

У постраждалому від війни смт. Макарові на Київщині 12 лютого 2023 року відкрили і благословили черговий Пункт незламності «Добрий самарянин» від Української Греко-Католицької Церкви.

У Макарові на Київщині запрацював черговий пункт незламності від УГКЦ

Пункт незламності «Добрий самарянин» придбала і встановила Патріарша фундація «Мудра справа» Української Греко-Католицької Церкви за фінансової підтримки Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії. Він розташований в густонаселеному районі Макарова на вулиці Проектна, 5 (біля дитсадочка «Пролісок»), і вже готовий приймати усіх охочих та потребуючих.

«Українці є незламним народом. Тому й ці пункти незламності Церква відкриває для того, щоб зберегти життя, зберегти тепло і наблизити Перемогу. Ми в це віримо і за це молимося!» — мовив у своєму слові з нагоди відкриття пункту настоятель місцевої парафіяльної спільноти о. Тарас Сиділо.

У приміщенні, як і в попередньо встановлених пунктах по всій Україні, присутня вентиляція, обігрів, буржуйка. Можна підігріти їжу, підзарядити телефон, є швидкісний інтернет від Starlink. За задумом проєктантів, пункт може вмістити до 50 осіб, які одночасно можуть заряджати свої гаджети.

За словами організаторів із Благодійного фонду «Карітас Макарів», це ідеальне місце для роботи (коворкінгу) та дистанційного навчання. Особливістю цього пункту також є зона мами та дитини, мінібібліотека для буккросингу.

До відкриття пункту також долучилася місцева селищна влада, зокрема голова Вадим Токар.

«Дякуємо всім співпрацівникам Патріаршої фундації „Мудра справа“ за пропозицію встановити такий пункт незламності в Макарові. Дякуємо голові Макарівської селищної ради п. Вадиму Токару та його співпрацівникам за сприяння і допомогу, щоб цей пункт міг ефективно функціонувати заради добра і розвитку Макарівської громади. Хай Господь щедро винагородить усіх причетних!» — мовив на завершення о. Тарас Сиділо.

Нагадаємо, що Патріарша фундація «Мудра справа» за сприяння Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії розпочала благодійний проєкт із зведення пунктів незламності «Добрий самарянин». Пункти з’являються при парафіяльних спільнотах Української Греко-Католицької Церкви у містах і селах України, які сьогодні найбільше страждають від обстрілів та перебоїв із електроенергією. Це, зокрема, міста Одеса, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Кропивницький, Тернівка, Бровари та інші. На сьогодні завершися перший етап зведення 12 пунктів незламності та з причини низки запитів та прохань від парафій Української Греко-Католицької Церкви у Луганській, Херсонській та Донецькій областях розпочався другий етап — побудова ще 12 пунктів.

«Очевидно, що нашою основною місією є душпастирське служіння. Але сьогодні у цій круговерті повітряних тривог, біди та близькості смерті під час війни люди у такому пункті мають нагоду зустрітися, зігрітися теплом і добрим словом, поїсти та підзарядити свої гаджети, щоб завжди залишатися на зв’язку із своїми рідними і близькими. Отож, це ще один додатковий спосіб служіння Церкви», — мовив Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський.