Чай, електрика, інтернет. У Кропивницькому відкрили «пункт незламності» на території греко-католицької церкви

7 лютого 2023

У Кропивницькому на території греко-католицької церкви відкрили «пункт незламності». Він дванадцятий в Україні, облаштований представниками церкви від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, розповів священник Любомир Яворський. «Суспільне» дізнавалось, хто може скористатись послугами в пункті і про графік його роботи.

Пункт у Кропивницькому, як і решту подібних в Україні, облаштували на території храму Різдва святого Івана Хрестителя за гроші благодійників з-за кордону, розповів священник Української Греко-Католицької Церкви, Патріарший економ отець Любомир Яворський: «Люди з нашого німецького Екзархату організували збір і підтримують. Ця підтримка складає приблизно 25 тисяч євро — один „пункт незламності“, який має старлінк, систему опалення, підзарядки, генератори. Плюс сама конструкція».

Одночасно перебувати в пункті обігріву можуть пів сотні людей. Там можна випити гарячого чаю, зарядити телефон, користуватися інтернетом.

«Радіємо, що змогли відкрити цей прихисток. Дякуємо нашим жертводавцям, доброчинцям, владиці Богданові Дзюраху, апостольському екзархові нашого екзархату в Німеччині і країнах Скандинавії. Щиро дякуємо й отцю Любомиру Яворському, Патріаршому економові, завдяки наполегливості та ініціативі якого ми побудували цей пункт на території храму. Сподіваємось, що кожен, хто має в цьому потребу, знайде тут тепло та підтримку. А також піде від нас із світлом у серці та радістю у душі», — мовив отець Іван Третяк.

У перший день роботи, 6 лютого, в пункт прийшли парафіяни церкви. Серед них — переселенці, які з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну живуть у Кропивницькому. Та прийти сюди можуть усі охочі, не тільки віряни, сказав священник Української Греко-Католицької Церкви з Кропивницького Іван Третяк. Працюватиме пункт щодня з 9:00 до 17:00 по вул. Генерала Жадова, 30/1, на території церкви.

У свою чергу, Патріарший економ отець Любомир Яворський підкреслив, що вже від початку повномасштабного вторгнення Росії між парафією із Кропивницького на чолі з отцем Іваном та Патріаршою фундацією «Мудра справа» налагоджено хорошу співпрацю. «Там є дуже серйозна та гарна соціальна активність. Ми з ними давно співпрацюємо щодо роздачі продуктових наборів. Також отець виступив із пропозицією, щоби організувати в себе пункт незламності „Добрий самарянин“. Все для того, щоб приймати там людей. Парафія розташована у житловому масиві, тому є дуже велика потреба, щоб люди могли приходити та отримувати допомогу».

Також отець Любомир мовив, що для Патріаршої фундації «Мудра справа» — це ще одна нагода послужити найбільш потребуючим. «Це місце, де в теплі можна просто поспілкуватися. Це ще один інструмент для соціального та душпастирського служіння, що тепер існує у нашій Церкві. У конкретному випадку йдеться про церкву в Кропивницькому».