Владика Михайло Бубній освятив в Одесі пункт незламності «Добрий самарянин»

27 січня 2023

В Одесі, 26 січня 2023 року, владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський, благословив і освятив пункт незламності «Добрий самарянин». Йому співслужили о. Любомир Яворський, патріарший економ, о. Олег Панчиняк, координатор патріаршої фундації «Мудра справа», о. Юрій Стронянський, координатор «Мудрої справи» в Одеському екзархаті і духовенство Одеського протопресвітерату.

Владика Михайло Бубній освятив в Одесі пункт незламності «Добрий самарянин»

Намет розташований в густонаселеному районі Котовського міста Одеси на території парафії Святого Миколая. Його придбала і встановила патріарша фундація «Мудра справа» за фінансової підтримки Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії. Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

У своєму слові владика Михаїл відзначив, що пункти незламності Церква відкриває для того, щоб «зберегти життя, зберегти тепло, дати можливість всім потребуючим зігрітися, сконтактувати з рідними через Інтернет, а також щоб побути разом і не зламатися. Тому цей пункт і називається пунктом незламності „Доброго самарянина“».

Єпископ наголосив, що у боротьбі українців за свободу, незалежність і територіальну цілісність з Україною є Бог і це засвідчують щонайменше два Його чуда.

«Перше чудо — це те, що ворог, який прийняв такий жорстокий спосіб знищення нашого народу, планував за три дні взяти нашу столицю. Але йому цього не вдалося. Друге чудо, яке ми бачимо, — ворог планував нас заморозити взимку, але Бог дарував тепло. Бог дарував таку зиму, якої не було вже давно. На Йордан ми мали 12 градусів тепла.

«Бачимо, що й ці плани ворога були зруйновані, — зазначив владика Михаїл і додав: Бог буде руйнувати плани ворога до того часу, поки Україна не переможе. Ми в це віруємо і за це молимося. Український народ є незламним народом. Тому й ці пункти незламності будуємо для того, щоб не зламатись і не здати свої позиції».

Владика Михаїл подякував о. Любомиру Яворському і всім співпрацівникам патріаршої фундації «Мудра справа», за пропозицію встановити пункт незламності в Одесі на півдні України і за втілення цієї доброї справи для міста і його жителів. «Думаю одесити будуть вас дуже довго пам’ятати цю добру і мудру справу, яку ви робите не тільки для Одеси, але від імені нашої Церкви у всіх регіонах України», — сказав екзарх Одеський. «Нехай Господь Бог щедро винагородить усім тим, які потрудилися, щоби повстав цей пункт незламності. Я дуже вдячний всім, що сьогодні прийшли на освячення цього пункту незламності. Нехай цей пункт незламності справді служить для добра багатьох людей, які цього потребуватимуть», — побажав на завершення владика Михаїл.

Як повідомив о. Юрій Стронянський, на проектування такого мобільного пункту пішло декілька днів, а зібрали його за одну добу. В приміщенні присутня вентиляція, обігрів, буржуйка. Можна приготувати їжу, підзарядити телефон, є швидкісний інтернет від Starlink. За задумом проектантів, пункт може вмістити до 50 осіб, які одночасно можуть заряджати свої мобільні пристрої.