При катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця міста Харкова обладнано Пункт незламності

30 січня 2023

Пункт незламності обладнали при катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у Харкові. З’явився він стараннями Патріаршої фундації «Мудра справа» та за фінансової підтримки Апостольського екзархату для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії.

У пункті можна зігрітися, зарядити телефон, зловити інтернет та просто відпочити. Про це зазначає пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

«У наметі встановлена буржуйка, столи, лавки, пристрої для зарядки телефонів та працює інтернет. Для Харкова це актуально і потрібно, особливо в теперішній час війни, коли багато людей з нашого регіону потерпає від браку звичних речей: тепла, світла, засобів комунікації», — розповів владика Василій Тучапець, екзарх Харківський.

Пункт незламності відкритий для усіх потребуючих міста Харкова. Найбільше його планують використовувати щочетверга, коли відбувається видача гуманітарної допомоги. В ці дні до собору приходить близько дві тисячі осіб, багато дітей, пенсіонерів та людей з інвалідністю. Та й самі волонтери, які працюють на видачі гуманітарної допомоги, можуть у наметі зігрітися чи випити чай.

Пункт знаходиться при церкві Святого Миколая, де постійно надається духовна підтримка усім бажаючим. Коли є видача допомоги, владика і отці стоять на видноті, щоб до них можна було підійти і поговорити. Це постійна практика, як зазначають учасники волонтерського штабу при храмі.

Окрім того, при соборі двічі на тиждень проходять катехитичні навчання для дітей та духовні зустрічі для дорослих. Оскільки у церкві буває відсутня електроенергія, то ці зустрічі священники та катехити планують проводити у наметі.

«Дякуємо усім, хто долучився до встановлення цього пункту обігріву у Харкові, особлива подяка фундації „Мудра справа“. Для нас це є великою підтримкою та допомогою», — додав владика Василій.