У Дрогобичі презентуватимуть книгу спогадів про владику Юліяна Вороновського

13 квітня 2019

17 квітня 2019 року виповнюється 25 років від дня інтронізації першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії блаженної пам’яті владики Юліяна Вороновського. Із цієї нагоди до Дрогобича прибуде Високопреосвященний владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський.

У Дрогобичі презентуватимуть книгу спогадів про владику Юліяна Вороновського

О 16:00 год. у катедральному соборі Пресвятої Трійці архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк очолить Літургію Напередосвячених Дарів і панахиду, а відтак візьме участь у презентації книги спогадів «Владика Юліян Вороновський» з епіграфом Блаженнішого Святослава про єпископа: «… не замовчуйте всіх тих дарів благодаті, які ви отримали через цю особу».

Праця над книгою тривала майже два роки. Крім чотирьох розділів, наповнених спогадами про владику Юліяна, вона містить вступне слово владики Ігоря, архиєпископа і митрополита Львівського, слово упорядника митр. прот. Тараса Гарасимчука та біографію єпископа Вороновського. У книзі використано цікаві світлини, пов’язанні з життям і діяльністю першого єпископа Самбірсько-Дрогобицького. Дизайн розробила Марта Походжай. Літератуні редактори — Світлана Фаринович та Ігор Трохимчук. Книга надрукована у дрогобицькому видавництві «Коло», директор — Микола Походжай. Тираж — 1000 примірників.

В основі книги — 62 спогади, впорядковані у чотири розділи. Цікавими є розповіді однолітків владики, осіб, які перебули пліч-о-пліч із ним у період підпілля нашої Української Греко-Католицької Церкви, які запізнали єпископа на зорі воскресіння Церкви. Із спогадів о. Романа Мірчука та о. Івана Терлецького зі США дізнаємося про становлення і функціонування семінарійної приспішеної групи та Львівської духовної семінарії Святого Духа у смт. Рудно. Звичайно, найбільш об’ємний і не менш цікавий четвертий розділ, адже тут мовиться про владику як єпископа Самбірсько-Дрогобицького.

За матеріалами Прес-служби парафії Пресвятої Трійці м. Дрогобича
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ