Владика Григорій Комар

Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ

19 червня 1976 року в с. Летня (Дрогобицький район, Львівська область).

22 квітня 2001 року із рук преосвященного владики Юліана Вороновського, єпарха Самбірсько-Дрогобицького.

22 серпня 2014 року у катедральному соборі Святої Трійці в м. Дрогобичі (Львівська область).

Дитинство

Майбутній владика Григорій народився 19 червня 1976 року в селі Летня (Дрогобицький район, Львівська область).

У 1994–2000 роках навчається у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

12 лютого 2001 року — отримує дияконські свячення, а 22 квітня — священичі свячення з рук владики Юліана Вороновського, єпископа Самбірсько-Дрогобицького.

2001–2003 рр. — навчається у Папському східному інституті в Римі, де здобуває ступінь ліцензіата зі східного богослов’я. Сьогодні владика Григорій так згадує свій період навчання за кордоном: «Майже до самого початку моєї поїздки на закордонні студії я не знав, що поїду саме до Риму. Але коли Владика Юліян поблагословив мене вчитися в Папському орієнтальному інституті, я з великим хвилюванням очікував того моменту, коли зможу побачити Вічне Місто з його багатовіковою історичною і культурною спадщиною та причаститися унікального духовного досвіду, сформованого багатьма поколіннями християн, починаючи від апостольських часів. Я прагнув подивитися на наші українські осередки наукового і релігійно-культурного життя, які нам залишили наші попередники, що любили свою Церкву та дбали про її розвиток. З-поміж них на перше місце належить поставити Патріарха Йосифа Сліпого — великого будівничого собору святої Софії, УКУ, Студіону та інших українських інституцій у Римі. Зі своїх лекцій з історії мистецтва у Львівській семінарії, які нам читав професор Володимир Овсійчук, я добре запам’ятав, що саме слід шукати в Римі і тому використовував кожну нагоду, щоб познайомитися з цими унікальними шедеврами архітектури, мистецтва. Я був дуже щасливий бути вихованцем української колегії святого священномученика Йосафата, ректором якої на цей час був о. Генезій Віомар, теперішній протоархимандрит отців василіан, а віце-ректором — отець Стефан Стареправо. Рим мені подарував багато друзів, спілкування, зустрічей. Особливою і незабутньою була моя зустріч із святим Іваном-Павлом, Римським Папою. Вона відбулася зовсім незадовго перед моїм поверненням в Україну. Я сказав Святішому Отцю, що повертаюся додому, і він поблагословив мене на моє подальше священиче служіння, а ще дав вервицю, щоб пригадати, що без молитви священик не зможе зробити нічого. Повертався я додому з великим ентузіазмом, з певним досвідом душпастирської праці для українців-заробітчан та з бажанням служити там, де Владика поблагословить. Тоді я мав велике бажання поїхати душпастирювати на Східну Україну. Коли Владика Юліян вислухав моє прохання, то сказав: „Отче, я вам дам таке служіння, яке допоможе не тільки вам одному, але багатьом іншим стати місіонерами“. За короткий час після мого повернення з Риму мене було призначено проректором нашої єпархіальної семінарії в Дрогобичі».

У липні 2003 року призначений проректором та економом Дрогобицької духовної семінарії.

Впродовж 2004–2006 років виконує душпастирське служіння на парафії Христа Чоловіколюбця у м. Стебнику на Дрогобиччині, а з грудня 2006 року — на парафії Успення Пресвятої Богородиці м. Дрогобича.

У 2010 році іменований цензором Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Окрім цього, в цьому ж році декретом Блаженнішого Любомира Гузара призначений радником Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ.

5 березня 2012 року владика Ярослав Приріз іменував о. Григорія Комара протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

25 червня 2014 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ о. Григорія Комара єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, надавши йому титулярний осідок Акці.

Таким чином, 22 серпня 2014 року о. Григорій отримує єпископську хіротонію в катедральному соборі Пресвятої Трійці в Дрогобичі з рук Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави і Отця УГКЦ, у співслужінні владики Ігора Возьняка, митрополита Львівського та владики Ярослава Приріза, єпископа Самбірсько-Дрогобицького та інших єпископів УГКЦ.

Рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувався у м. Перемишлі (Польща) упродовж 7–15 липня 2022 року, призначений головою Патріаршої літургійної комісії УГКЦ. Декрет про призначення опублікований 16 липня 2022 року.

Крім рідної, української, знає італійську, англійську, польську і російську мови.

Адреса: вул. Трускавецька, 2, Дрогобич 82100, Львівська область, Україна

Телефон: +380 (32) 445-30-36