Владика Ярослав Приріз

Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Голова Богословського відділу УГКЦ

30 березня 1963 року в с. Ластівка (Турківський район, Львівська область).

4 грудня 1988 року із рук преосвященного владики Михаїла Сабриги, єпарха Тернопільсько-Зборівського.

29 квітня 2006 року в катедральному соборі Святої Трійці в м. Дрогобичі (Львівська область).

Інтронізація

24 грудня 2011 року в катедральному соборі Святої Трійці в Дрогобичі (Львівська область).

Дитинство та освіта

Владика Ярослав Приріз народився 30 березня 1963 року в с. Ластівка (Турківський район, Львівська область) в сім’ї Миколая та Анни з роду Федак. У 1970 році пішов до першого класу, а закінчив навчання в 1981 році, отримавши диплом про середню технічну освіту. З 1983 року працював механіком на Дрогобицькому долотному заводі в технічному відділі, і одночасно навчався в підпільній духовній семінарії УГКЦ в місті Львові, яку очолював архиєпископ Володимир Стернюк.

4 грудня 1988 року в м. Львові був висвячений на священика владикою Михаїлом Сабригою, єпархом Тернопільсько-Зборівським. У 1989 році архиєпископ Володимир Стернюк доручив йому відродити й організувати парафії Української Греко-Католицької Церкви в Старосамбірському районі Львівської області. Відтак, будучи священиком, відновив та обслуговував громади УГКЦ в місті Хирові, в селах Тернава, П’ятниця, Поляна, Сливниця, Стар’ява, Сушиця, Лопушниця, Терло та інші. У 1990 році душпастирював у храмі Пресвятої Трійці у м. Дрогобич (Львівська область).

У 1991 році розпочав вищі богословські студії в Папському східному інституті в м. Римі. У 1992 році вступив до Чину Отців Редемптористів, а вже у 1994 році склав обіти у Львівській провінції ЧНІ. З волі настоятелів Чину продовжує вищі богословські студії у Папському східному інституті в Римі на богословсько-патристичному факультеті за спеціалізацією «Східне богослов’я», де в 1996 році здобуває ступінь ліцензіата.

У 1997 році закінчив з відзнакою навчання третього етапу вищих богословських студій, здобувши право писати докторську дисертацію.

У 1997 році за дорученням настоятелів Чину організував Вищий духовний інститут ім. бл. свщмуч. Миколая Чарнецького в м. Львові, де став префектом студентів та викладачем східного богослов’я. У 1999 році Генеральний уряд призначив його членом Генерального секретаріату формації при Генеральній управі ЧНІ в Римі терміном на 6 років, а в 2005 році цей термін було продовжено. У 2001 році був призначений ректором Вищого духовного інституту та ігуменом монастиря Святого Альфонса. Впродовж цього часу душпастирював на парафіях України та поза її межами (в Європі, Канаді, Америці). У червні 2005 року був призначений протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

2 березня 2006 року о. Ярослав Приріз іменований єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 29 квітня 2006 року отримав єпископські свячення з рук Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара у співслужінні із єпархом Самбірсько-Дрогобицьким Преосвященним вл. Юліаном Вороновським та єпархом Тернопільсько-Зборівським Преосвященним вл. Михаїлом Сабригою.

21 квітня 2010 року піднесений до гідності єпископа-коад’ютора цієї ж єпархії. 27 жовтня 2011 року, після того як Блаженніший Святослав Шевчук прийняв зречення владики Юліана Вороновського з уряду єпископа Самбірсько-Дрогобицького, владика Ярослав перейняв адміністрування Самбірсько-Дрогобицькою єпархією. 24 грудня 2011 року Блаженніший Святослав, Глава й Отець УГКЦ, увів владику Ярослава на престіл Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Від 15 вересня 2008 року рішенням Синоду Єпископів УГКЦ Преосвященний вл. Ярослав Приріз здійснює служіння голови Богословського відділу УГКЦ.

Адреса: вул. Трускавецька, 2, Дрогобич 82100, Львівська область, Україна

Телефон: +380 (32) 445-30-35