«Церква ставить перед нашими очима подружжя Марії та Йосифа, щоб сьогодні пригадати про святість родини», — митрополит Володимир Війтишин у Маріямполі

5 липня 2021

4 липня 2021 року, вже другий день триває проща родин до Маріямпільської Чудотворної ікони Матері Божої. Впродовж двох днів паломники з усієї України просять Божого благословення для своїх родин. Кульмінаційним моментом прощі стала Божественна Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

В часі проповіді архиєрей звернувся до кожного, хто єднався у спільній молитві, будучи присутнім на прощі, а також за допомогою сучасних засобів комунікації.

Ісус прийшов у цей світ, як мала дитина, огорнутий батьківською опікою святих Марії та Йосифа, і це сімейство стало взірцем для всіх сімей. Як зазначив митрополит Володимир: «Саме цей взірець подружжя Церква ставить нам перед очима, щоб сьогодні пригадати про святість родини. І тому Свята Церква ревно і рішуче боронить нерозривність подружнього життя». В такий спосіб архиєрей пригадав про важливість християнського вчення щодо цінності, місії та відповідальності кожного подружжя.

Церква глибоко зацікавлена інститутом сім’ї, саме тому особливу увагу приділяє вихованню людської та християнської зрілості за допомогою світла віри, щоб пізнати всю правду про дар подружжя і його найглибше значення.

На думку владики Володимира, вершиною та кульмінацією святості подружжя є Євхаристійне життя, до якого покликані усі вірні нашої Церкви. Христос одного разу народився в убогій родині Марії та Йосифа Обручника, і сьогодні Він приходить, щоб жити в наших родинах.

«Божественний Спаситель залишився для всіх людей у Таїнстві Пресвятої Євхаристії. Починаючи від Старого Завіту ми бачимо праобрази Євхаристії, коли Господь піклується, провадить та годує свій народ, „щоб вони побачили славу Господню“. Одним з таких прикладів є Старозавітня тлінна манна, яку Господь давав із неба для свого народу. У Новому Завіті маємо нетлінну манну — Пресвяту Євхаристію, яка є поживою для душі», — зазначив митрополит Володимир.

«У сьогоднішній день ми пригадуємо, що Ісус завдяки своїй Хресній Жертві щодня жертвується на церковних престолах за наші гріхи. Тому Таїнство Пресвятої Євхаристії ми називаємо тайною Божої любові», — підкреслив проповідник.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ