Територію Свято-Юрського комплексу передали Українській Греко-Католицькій Церкві

4 вересня 2020

4 вересня 2020 року Львівська міська рада прийняла рішення затвердити проєкт землеустрою щодо передання в постійне користування Курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви земельної ділянки, яка охоплює територію Свято-Юрської гори (пл. Святого Юра, 5), для обслуговування комплексу собору Святого Юра і облаштування нижніх Митрополичих садів.

Це рішення є кроком відновлення Свято-Юрської святині, зокрема і через заплановане облаштування парково-рекреаційної зони на території нижніх Митрополичих садів.

Високопреосвященний владика Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський, наголосив на особливому значенні такого рішення для всієї спільноти УГКЦ: «4 вересня 2020 року Міська рада міста Львова прийняла справді історичне рішення повернути Українській Греко-Католицькій Церкві території Архикатедрального собору та Митрополичих садів на Свято-Юрській горі.

Свято-Юрський комплекс, що нині перебуває під охороною ЮНЕСКО, — це не тільки архітектурна пам’ятка світового значення, а й велика твердиня віри. Відбираючи цю святиню в українського народу, совіти намагалися показати знищення, упокорення нашої Церкви. Але через відродження незалежності нашої Батьківщини собор Святого Юра повертається на служіння народові, щоби бути джерелом Божих благодатей».

Крок передання цих історичних територій Церкві стане новим етапом розвитку міста. «Висловлюю вдячність депутатам Львівської міської ради за мужнє відновлення історичної справедливості. Віримо, що Митрополичі сади стануть місцем духовного збагачення та відпочинку для львів’ян і гостей міста, а Свято-Юрський комплекс буде гідною окрасою нашого краю», — зауважив митрополит Львівський.

За матеріалами Львівської архиєпархії УГКЦ